Tänavune mahukas Disainiöö avalikustas ametliku programmi

Foto: Mirgoods

10.-16. septembrini toimuv Disainiöö tuleb tänavu veelgi mahukama programmiga kui eelnevatel aastatel, haarates enda alla kogu Tallinna. Disainipublikuni jõuab disainikonverents, kus esinevad rahvusvahelised disainieksperdid, arvukalt töötubasid ja näituseid, traditsiooniks saanud moeetendus ning enam kui 20 Disainiöö satelliidi poolt pakutav mitmekülgne programm. Disainihuvilisi ostjaid ootab juba praeguseks rohkem kui 50 kauplejaga Disainitänav ning andekad disainerid pärjatakse selle aasta Eesti Disainiauhindadega.

Selle aasta Disainiöö läbivaks teemaks on inimsõbralik linnakeskkond. “Disaini ja arhitektuuri piirid on hägustumas ning aina suurem vastutus inimsõbraliku linnakeskkonna loomisel on ka disaineritel. Festivali käigus saab näha, mida erinevad linnad on korda saatnud linnaelu paremaks muutmisel ning mida meil oleks sellest õppida,” rääkis Disainiöö peakorraldaja, Eesti Disainerite Liidu esinaine Ilona Gurjanova.

“Traditsioonilised linnad selgepiirilise keskuse ja äärelinnadega on kadumas. Selle asemele on tulnud keerulisemad, võrgustikku meenutava struktuuriga keskkonnad. Mitmed uuringud näitavad, et inimesed otsivad aktiivselt võimalusi oma elukeskkonna parendamiseks ning just disainil on võime elustandardeid parandada, muutes elukeskkonna jätkusuutlikuks ja inimsõbralikuks,” avasid teemat Human Cities projekti Euroopa eestvedajad Josyane Franc ja Olivier Peyricot.

Festivali üheks tähtsündmuseks on rahvusvaheliste esinejatega konverents “Inimlikud linnad”, programmi teevad mitmekesiseks Disainitänav ja Moepõik, PechaKuchaNight ja mitmed muud eriilmelised üritused, tulemata ei jää ka festivali teemast inspireeritud põnevad muusikalised etteasted. Disainiöö arvukatest näitustest väärib märkimist Eesti Arhitektuurimuuseumis toimuv Lutheri tehase välisesindusest väljakasvanud Isokoni põnev ajaloonäitus. Londoni muuseumi teksti- ja pildimaterjali täiendavad Lutheri tehase tootenäited ning replikatsioonid Isokoni toodetest, mille arenguloo juures olid Bauhausist tuntud disainerid Walter Gropius, Marcel Breuer jt.

Disainiöö raames kuulutatakse välja ka Eesti Disainiauhinnad 2018 konkursi võitjad. Eesti Disainerite Liidu tootedisainiauhinnale BRUNO saab töid esitada EDLi kodulehel kuni 13. augustini. Enamik Disainiöö üritusi on osavõtjatele tasuta.

XIII Disainiöö sündmuste ja programmiga saab end kursis hoida Disainiöö veebikodus aadressil tallinndesignfestival.com.

Sarnased artiklid

Kommentaarid