GALERII: Moeetendus „D_O_M – DISAIN ON MOES”

GALERII: Moeetendus „D_O_M – DISAIN ON MOES”

Foto: disainioo.ee

28. septembril Disainiöö raames toimunud omanäolisel moeetendusel „D_O_M – DISAIN ON MOES” eksponeeriti püünel kontseptuaalse vaatemängu kaudu rõivaid, mille loomisele pühendatud aeg on olnud piisav selleks, et leida ka praegu aega nende vaatamiseks.

Etendusel oli laval kolm eriilmelist autorit, kes vahendasid rõivastuse kaudu oma mõtteid. Nende hulgas oli Ester Soidla projektiga „FORMFOLD”, mis on välja kasvanud Kristian Steinbergi juhendatud kursusetööst, kus autor otsis uusi lähenemisi keha katmise viisidele. Laval esitletud rõivas on multifunktsionaalne – trukke saab omavahel erineval moel ühendada ning sääraselt saab ühest ja samast rõivast luua aina uusi riideesemeid. Estrit inspireeris selle juures origami idee, kus kahemõõtmelisest objektist saab vormida ruumilise eesmärgistatud eseme.

Aive Viini ellu kutsutud bränd Trenkan sai alguse puhtalt enda elustiilist. Luues riideid endale, hakkasid nende vastu huvi tundma ka teised. Sääraselt nõudluse kasvuga paralleelselt kujunes välja moebränd ning nüüdseks on ettevõtmisest saanud stiilne rõivapood Tartus Aparaaditehases, mille teisel korrusel asub Aive stuudio.

Hertta moebrändi iseloomustab hästi sõnapaar „maalähedane urbanism” ning siit leiab Eestis kootud villaseid kangaid ja õmmeldud mantleid nii meestele kui ka naistele. Autor tegeles antud siluetiga pea aasta, kui töötas Norras villaste kangastega tegelevas ettevõttes. Hertta Võido muudkui katsetas, jälgis jalakäijaid ning otsis universaalset parimat mantlit.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid