XII Disainiööl selgus veganmoe konkursi võitja

Foto: Kadri Tiganik

Disainiöö raames toimunud keskkonnasõbraliku rõivadisaini konkursi VEGS Fashion Contest Tallinn 2017 finaali valis rahvusvaheline žürii seitse tööd, millest igaüks oma unikaalsel ja innovaatilisel moel lahendas konkursi teemat “PLANET GAIA 2050 – elu uues maailmas.” Väljavalitud finalistide hulgast kuulutati võitja välja 28. septembril Noblessneri valukojas toimunud “D_O_M – DISAIN ON MOES” etendusel ning selleks osutus Kerli Jõgi. Eriauhinna pälvis Mirjam Kalmann tööga, mis kandis pealkirja “Ruu”.

VEGS Fashion Contest Tallinn 2017 konkursi võidutöö kandis konkreetset pealkirja “Ülerõivaste komplekt”. Zürii tõi võidutöö juures välja selle, et Jõgi kasutas ajatuid ja traditsioonilisi lõikeid uues ja värskes võtmes. Näiteks andis Jõgi uue hingamise klassikalisele pika kuue ideele. Moelooja Kalle Aasamäe sõnul oli võidutöö materjalikasutus oskuslik ja pealtvaadates tundus keeruline, kuid lõikeskeemid tegelikult äärmiselt lihtsad. “Võitja on andnud endast maksimumi. Tooteid võib käsitleda nii komplektis kui ka ka eraldiseisvatena, mis teeb need väga funktsionaalseks,” ütles Eesti Disainerite Liidu esinaine Ilona Gurjanova.

Antud rõivadisaini konkursi eesmärgiks on Eesti rõivadisainis loodussõbralike ning innovaatiliste materjalide ja nende kasutusviiside populariseerimine ning koostöö arendamine Eesti ja Itaalia disainisektorite vahel. Konkurss toimub koostöös Eesti tekstiilibrändiga VEGS, Itaalia vegan-moesuuna ühe eestvedajaga VEGAN LIFE, Eesti Disainerite Liidu (EDL) ja Estonian Fashion Brands Associationiga (EFBA). Lisaks rahalisele preemiale on suurimaks auhinnaks hilisem 5% litsentsitasu rõivaste hulgimüügihinnast, kuna loodud prototüübid antakse tootmisse ning neid müüakse ja turundatakse rahvusvaheliselt.

Näitus finaalis osalisevatest töödest on üleval Tallinna Disainiöö festivalil Noblessneri valukojas 1. oktoobri õhtul kella 18.00.

SaveSave

SaveSaveSaveSave

SaveSave

Sarnased artiklid

Kommentaarid