Täna stardib Toidufilmide festival

Foto: “Varjus kasvanud kohv”

Täna õhtul saab kinos Sõprus alguse teist korda toimuv Toidufilmide festival, mis toob toidu- ja kultuurihuvilisteni küllusliku valiku toiduga seotud dokumentaalfilme. Ürituse eesmärgiks on näidata toiduvaldkonnas tegutsejate pühendumist, kirge ning ka murekohti ja teha seeläbi kummardus kõikidele kodumaistele professionaalidele, kes meile igapäevaselt toiduelamusi pakuvad.

Seekordse festivali programmi kuulub 10 dokumentaalfilmi, mille teemade hulgas on näiteks suurejooneline Bocuse d’Or kokandusvõistlus (“Aitäh Bocuse”), toiduraiskamise probleem ning võimalikud lahendused (“Toiduvõitleja”), kvaliteetse kohvi kasvatamine (“Varjus kasvanud kohv”), tipprestorani praktikantide väljakutsed (“Etapp: kulinaariapraktika”), gurmeekokanduse ajalugu (“Haute cuisine: tippkokanduse sünnilugu”) ja palju muud. Korraldajate kinnitusel on filmivalik pandud kokku just nii, et “menüüs” leiduks midagi igale maitsele.

Toidufilmide festival toimub 17.-20. septembrini kinos Sõprus. Piletid on müügil veebilehel Fienta.com ja kinokassas. Filmid linastuvad ingliskeelsetena või ingliskeelsete subtiitritega. Programmiga saab tutvust teha veebilehel www.toidufilmidefestival.ee.

Sarnased artiklid

Kommentaarid