Tallinn Music Weeki tasuta linnalava kontserdid kutsuvad avastama põnevaid paiku

Foto: Maian

Juba järgmisel nädalal, 25.-31. märtsil vallutab pealinna taas uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW). Lisaks õhtusele muusikaprogrammile on TMW kavas seegi aasta tasuta päevased linnalava kontserdid, mis toovad festivalimelu lisaks kontserdisaalidele ja klubidele ka poodidesse, kontoritesse ja teistesse ootamatutesse paikadesse üle linna.

TMW Linnalava kava saab alguse kolmapäeva, 27. märtsi keskpäeval Viru Keskuse aatriumis meeleoluka džässi ja funki ühendava gruuvorkestriga JT Conception. Viru Keskuses saab linnarahvas kolmapäevast laupäevani nautida lausa seitset muusikalist etteastet. Eesti oma tegijatest astuvad lavale äsja uue hitihoiatuse üllitanud lauljatar Maian ja dubstepi produtsenti Bisweed; samuti saab kuulda Rootsi indiepopi bändi Melby, džässi ja R&B radadel kulgevat Kanada gruppi Port Cities, Soome folkpopi duot Karina, Taani punkrocki bändi Little Fury ja Venemaa seiklusliku freepopi kooslust Super Collection Orchestra. 25.-30. märtsini on Viru Keskuse aatriumis avatud ka TMW infopunkt, kus vahetatakse festivalipasse käepaelte vastu ja jagatakse programmi alast infot.  

Linnalava kontserte jagub ka TMW tänavusse konverentsikeskusesse Eesti Kunstiakadeemiasse. Neljapäeval, 28. märtsil esineb EKAs meie müraroki kuningas Zahir – bänd, mis juba 1990ndatel aastatel tegutses kunstiakadeemia (toonase ERKI) lasketiirus asunud prooviruumis Heven. Zahirile teeb sobivalt kunstipärase eelsoojenduse Moskva Rodtšenko kunstikooli kasvandiku Diana Burkoti interdistsiplinaarne projekt rosemary loves a blackberry. Reedel saab akadeemias kogeda väga eripärast audiovisuaal-etendust: kuulsa Soome muusiku Jimi Tenori ja EKA sisearhitektuuri tudengite ühiskontserti DIY-pillidega, mis valmivad Tenori juhendamisel muusikainstrumentide ehitamise tööotoas „Hombla Kjurr“.

TMW jõuab tänavu ka Koplisse – Tallinna Kunstigümnaasiumi, kus kolmapäeval, 27. märtsil esineb üks Eesti muusikaskene tulevikutegijaid, uudsel moel R&B ja träpiga mänglev YASMYN. Noore artisti etteastele eelneb avalik vestlus „Kust ma tean, kas ta ikka tegi nalja?” gümnaasiumi õpilaste, EKA tudengite ja Telia esindajate vahel, luubi all head kombed nii võrgus, kunstis kui ka päriselus. TMW esitleja Telia esinduspoes Kristiine Keskuses teevad linnalava-live nii Maian, alternatiivrocki trio Sibyl Vane kui ka Noortebändi konkursi võitja Duo Ruut.

Balti Jaama Turu pubis-pruulikojas Humalakoda kuuleb viit vägevat tegijat meilt ja mujalt. Üles astuvad meie oma akordioni-eksperimentaator Tuuliki Bartosik, end „mikrofoniga popitüdruku“ antiteesiks tituleeriv venelanna Galina Ozeran ehk Chikiss, välkkiire tempoga Jaapani müra-duo MOJA, Inglismaa dreampopi trio Wyldest ning kaks Kanada artisti – indierocki bänd Hello Delaware ja laulja-laulukirjutaja Nick Faye.

Telliskivis asuvas disainibüroos Velvet esinevad lisaks Eesti tegijaile Gram-Of-Fun ja YASMYN ka Moskvast pärit ja Los Angeleses kuulsaks saanud new wave’i bänd Pompeya. Loomelinnaku asukate lemmikust raamatupoes Puänt demonstreerivad elektroonika ja kitarri uudseid kasutusviise produtsendid Åmnfx ja Alex Kelman Venemaalt ning Ave Vellesalu ja Helen Västriku audiovisuaalduo Vera Vice.  

Hiljuti Noblessneri sadamalinnakus avatud Põhjala Tap Room pakub TMW külalistele kolme meeleolukat linnalava-episoodi, peaosalisteks interaktiivsete kunstivormide piire ületav Läti produtsent ja maailma parim näputrummar Rick Feds, Tšehhi elektroonikaduo Bratri ja Ukraina räpi sensatsiooniline uustulnukas alyona alyona. Kopli tänava legendaarses Leila baaris saab aga nautida nii meie neo-zombie-post-folk duo Puuluup luuperiga paneeritud elektrohiiukannelde hääli kui ka Leedu beatboxeri GON suu-trummist ja efektimasinaist väljuvaid helikollaaže.  

TMW Linnalava üritustele on oodatud igas eas muusikasõbrad ja kõik kontserdid on tasuta. Lisainfo tmw.ee/et/festival/linnalava ja tmw.ee/et/kava.

Sarnased artiklid

Kommentaarid