Tallinn Music Week saab piduliku avaakordi 30. septembril

Liisa Hõbepappel

Foto: Pressifoto

Tänavuse Tallinn Music Weeki (TMW) muusikaprogramm saab piduliku avaakordi neljapäeval, 30. septembril Kultuurikatlas. Avaõhtul tulevad esmaettekandele Liisa Hõbepappeli uudisteos, rahvusvaheline projekt Erki Pärnoja ja Jonas Kaarnametsa osalusel ning Sander Möldri album.

Koostöös Eesti Kontserdiga tuleb Kultuurikatla mustas saalis esmaettekandele helilooja Liisa Hõbepappeli poolt spetsiaalselt TMWiks valminud teos „Sina armas oled manner”. Helilooja sõnul tegeles ta seda luues “muusika abil mittemuusikaliste nähtuste kirjeldamisega”, põimides nii konventsionaalseid kui ka uuenduslikke väljendusvahendeid. Hõbepappeli uudisteose kannab ette Eesti Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapitali 2020 aastapreemia laureaat ning värske rahvusvahelise klaverikammermuusika konkursi „Tallinn 2021” võitja Trio ’95 koosseisus pianist Rasmus Andreas Raide, viiuldaja Robert Traksmann ja tšellist Marcel Johannes Kits. Trio esituses kõlab ka Tõnu Kõrvitsa „Unesulased”. 

Esmaesitlusele tuleb ka rahvusvaheline ühisprojekt „Themes For Great Cities: Tallinn”. Eesti muusikud Jonas Kaarnamets ja Erki Pärnoja on ühendanud jõud Taani bändi Mew laulja Jonas Bjerre ning ameeriklasest muusiku ja ajakirjaniku Alex Maiologa. Üheskoos veedetakse nädala enne TMW-esinemist Tallinnas teose jaoks linnahelisid salvestades ning heliuuendajate Karlheinz Stockhauseni, Delia Derbyshire’i ja Brian Eno “leitud helide” strateegiaid uurides. „Themes For Great Cities: Tallinn” visuaalpildi loob videokunstnikt Alyona Movko-Mägi.

TMW 2021 avaõhtu juhatavad tervituskõnedega sisse Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid, Telia Eesti juht Robert Pajos ning TMW asutaja ja peakorraldaja Helen Sildna.  

TMW avaõhtu teine pool katelde saalis on helilooja ja produtsendi Sander Möldri uue koostööde kogumikalbumi „TIKS 086″ esitluskontserdi päralt. Koos Möldri, kitarristi Frederik Küütsi ja bassisti Siim Avango bändiga astuvad lavale suvest ja puhkamisest inspireeritud plaadi lugudes kaasa löövad Eesti lauljad Daniel Levi, Stefan, Marie Vaigla ja Jon Hazel. Rootsist lennutatakse kohale Aron Blom ja EZEE ning Saksamaalt Emily Roberts. 

TMW 2021 avaõhtu piletid hinnaga 29 eurot on müügil Piletilevis. Avaõhtule pääseb ka TMW toetajapassi või PRO passiga, mis on müügil TMW veebipoes. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid