TALLINN MUSIC WEEK: Madis Nestori 5 soovitust, mida kõrva taha panna

Foto: Portail.ee

Hiiglasemõõtu festival Tallinn Music Week on taas vallutamas pealinna klubisid-tänavaid-kontoreid-plaadipoode. Ainuke eesmärk on täita need paigad värske muusikaga. Seetõttu haarasime nööbist Biit Me plaadipoe omanikult Madis Nestorilt, et uurida, millised on 5 muusikalist üritust, mida ta Portaili lugejatel kindlasti seekord TMW-l väisata ja kuulata soovitab. Madis, sõna on sinul!

„Kuna see on siiski peamiselt Eesti muusikat propageeriv festival, siis esimene soovitus oleks ka kohaliku skene jaoks midagi väga värsket. Mul küll puudub faktiline kinnitus, aga minu meelest teeb esimese ülesastumise bänd nimega Rake, mille muusikalise produktsiooni eest vastutab Hyrr Innokent Vainola ja vokaalset tuge pakub Rahel Ollisaar. Miks nemad? Nende muusika toonid on väga ebaeestlaslikud ning flirdivad maheda popi ja souli lainetes, mis võiks sobida nii tundliku maitsega muusikapuristidele kui ka niisama huvilistele, kes tahaksid midagi kergesti seeditavat. Hetkel on nende muusikast avalikkusele tabatavad vaid kaks lugu, millest viimase, pealkirjaga „Sorry”, lisan siia stiilinäiteks.

Nüüd juba aastaid toimunud Tallinn Music Week ei tähenda ainult hilisõhtuid ja öid rahvast pungil klubides – oma sammu käivad ka linnas asuvad linnalavad. Need on tasuta kontserdid erinevates linnaruumis tuntud ja ka muidu inimestele tavamõistes suletud paikades. Üks nendest ongi värskelt kolinud plaadipood Biit Me, kuhu ootame 1. aprillil kuulama nii räppi piiriäärsest Narvast – Propazha ‒, kuid ka väga eksootilisest ja uudiste mõttes ehk mitte kõige roosilisemast Süüriast – Chyno. Lisaks värssidele pakub Luurel Varas oma nägemust hiphopist biitidena. Ühe oma kolmest festivali esinemisest teeb ka nädalat paar tagasi debüütalbumiga „Efterglow” maha saanud Erki Pärnoja. Linnalavade mõnes mõttes intiimsem ja rahulikum miljöö on tihtipeale isegi parem võimalus muusikat nautida kui tavapärastes kontserdipaikades, ja on sageli täis üllatusi.

Raadio 2 on alati TMW ajal pakkunud meisterlikult kureeritud meelelahutust Von Krahli kahel korrusel. Nii ka tänavu. Lisaks eelpool mainitud Rake’ile sammuvad reedel lavale käsikäes nii eklektilise popi printsess Iiris kui eksperimentaalse veidruse prints Florian Wahl ja möödunud aastase Eesti Lauluga sügavale naha alla pugenud Mick Pedaja. Lisaks kõrgetele nootidele ja elektroonikale ludistatakse kitarridel, mille eest vastutavad progerock’i uue tulemise tugisambaid Progress ja tänaseks väikestest madala laega keldritest välja kasvanud Pärnu rokkarid The Boondocks.

Neile, kellele meeldib särtsakama rütmi saatel rasva põletada, on kohtumispaigaks number üks kahe päeva jagu programmi pakkuv ja spetsiaalselt Tallinn Music Weeki ajaks klubiks moonduv Balti jaama paviljon, kus ühendavad jõud ürituste sarjad Aux, Mürk, Isola. Esinejate nimekirja järgi on see vist üks kõige rahvusvahelisemaid ja nimekamaid seltskondi festivalil. Alates Briti bassimuusika ühest esinumbrist Pearson Soundist, kuni kahe Soome tantsumuusika legendi Jori Hulkkoneni ja Timo Kaukolampini välja. Lisaks palju noori masinamuusika entusiaste Eestist, nii DJ-formaadis kui ka live-ettekandes.

Jätkuv sooline ebavõrdsus ei ole õnneks tajutav TMW muusikaprogrammis. Vähemalt tundub, et naised on sellel aastal korralikult esindatud. Portaili veergudel hiljuti küsimustele vastanud funk ja souli laulik Ashilevi saab suure publiku ees esinemise tuleristsed Estonian Funk Embassy kräul Erinevate Tubade Klubis (kui kardad, et varbale astutakse, siis võta vahetuskingad/tossud kaasa). Tõestus sellest, et naised võivad lisaks malbetele helidele väga raevukad olla, tuleb Venemaa neljaliikmeliselt ansamblilt Lucidvox, kes tunneb ennast koduselt psühhedeelse rock’i ja krautrock’i väga segastes helides. Sügav muusika ja meeldejääv kontserdielamus on kindlasti garanteeritud. Hannaliisa Uusmaa ja Brigitta Davidjantsi nii umbes aasta vanune projekt Hunt, mida kohalik ajakirjandus on juba superbändiks nimetanud, esineb renoveeritud ja uues kuues Kuku Klubis. Üle ukse tantsumuusika ööelu sihtpunktis, klubis Lekker mängib aga Šveitsist pärit suuremate ja väiksemate festivalide sage külaline, hea maitsega DJ Sassy J. Loomulikult ei puudu kavast auhinnatud ja TMW veteranid Kadri Voorand, Mari Kalkun ja Liis Lemsalu.“

Rohkem infot Tallinn Music Weeki kohta leiab aadressil tmw.ee

Sarnased artiklid

Kommentaarid