Sveta Baari sünnipäev toob reivi, live’i ja drag’i

Foto: Sveta Baar

Sveta Baar peab sellel nädalavahetusel korraga nii neljandat kui mullu koroonaviiruse tõttu ära jäänud kolmandat sünnipäeva. Kolm päeva kestvad pidustused algavad täna, 27. augustil kell 22.00 ning kestavad kuni 29. augusti hilisõhtuni.

Sveta Baari sünnipäev algab pisut teistmoodi reiviga “Rave Juice”, kus back-to-back mängijad satuvad koos puldi taha esmakordselt. Üheks kooslusena astuvad üles Jackson Bailey (alias Tapes) ja Kersten Kõrge, kelle sümbioosis saab kuulda erikava jungle’ist.

“Just nimelt Sveta esimesel sünnipäeval oli meie tegevuskavas sama formaat,” meenutab Sveta Baari üks omanikke Madleen Teetsov-Faulkner. “Teadmatus, kuhu muusikaline rännak võib viia, tekitab põnevust ja elevust nii publikus kui mängijates endis.”

Laupäev on elava muusika päev. Esimesena mahutatakse lavale korraga kaks müraroki bändi Shelton San ja Zahir, kes mängivad lugusid kordamööda teineteise vastu. “Heliline tennisemäng, surmani,” kirjeldab üritust Sveta kaasomanik Luke Teetsov-Faulkner. Lisaks mürarokile on laupäeval kavas psühhedeelne Dreamkrusher (Eesti) ja post-punki ja industriaali viljelev Akli (Leedu).

Sveta Baari sünnipäeva viimasel päeval toimub esmakordselt Eestis drag brunch, mis on mujal maailmas üha enam populaarsust koguv päevane pidu. “Sveta Hot Dogz and Dragz” toob pühapäeval, 29. augustil kell 15.00 kokku kvääridel pidudel kuulsust kogunud kohalikud drag-esinejad Helgi Saldo, Chloé LaGucci, Vilita ja Nordica. “Drag brunch toob Sveta hot-dogide ja kokteilide kõrvale muusikat, tantsu, mänge ja palju muud,” kirjeldas drag brunchi korraldaja, koreograaf-lavastaja Rene Köster.

Kogu Sveta Baari sünnipäeva kava ja lisainfo leiab Facebookist. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid