Skandinaavialiku iseloomuga Piret Ilvese sügistalvine kollektsioon

Skandinaavialiku iseloomuga Piret Ilvese sügistalvine kollektsioon

Foto: Lilian Merila

Moekunstnik Piret Ilves on lummanud meie moemaitseid juba aastaid ning selle aja jooksul korduvalt tõestanud, et efektsus on saavutatav ka minimalistlike ning pealtnäha lihtsalõikeliste riideesemetega. Tema mäng meeldivate helgete toonidega on kaasa tulnud ka tema tänavusse sügistalvisesse kollektsiooni, kus kohtuvad puhas disain ning läbimõeldud detailid.

Piret Ilvese sügis/talv 2016 kollektsioon on loodud peamiselt heledates toonides ning loomulikult on taas kord suurt tähelepanu pööratud kollektsiooni esemete materjalile. Kollektsioonis esinevad naturaalne vill ning mohäärkangad tagavad sooja ja kaitse külma eest, samal ajal kui looduslikust siidist voodrid tekitavad tunde igapäevasest luksusest. Piret Ilves mängib uues kollektsioonis nii üldiste proportsioonide kui ka seelikupikkustega, luues seeläbi stiilse ja modernse tunde – näiteks pannes paari sinakasrohelise avara pusa samas toonis poolde säärde ulatuva kellukeseseelikuga. Jõulisemat joont annavad aga kleitidele ning mantlitele lisatud pagun- ja nööpdetailid. Disainer ise toob uuendusena välja mohäärist seeliku ja mantli komplektid, kus mantli ja seeliku valmistamiseks on kasutatud sama kangast.

Loomulikult ei ole kogu kollektsiooni puhul loobutud Piret Ilvese DNAst – iga toode on jätkuvalt puhta disainiga, ajatu, naturaalne ning imelihtsasti ümberstiliseeritav. Nii julgustabki Piret Ilves kandma kollektsiooni kleite nii kontsakingadega kui ka tennistega, mantleid näiteks igapäevaste teksapükstega ning seelikuid mugavate pusadega. „Piiriks on vaid oma fantaasia,” võtab disainer katsetamisvõimalused kokku.

Piret Ilvese uue kollektsiooni tooted on saadaval Piret Ilvese stuudios, Rüütli 16/18, Tallinn.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid