Selgusid tänavused Kuldnõela, Hõbenõela ja Kuldse Nõelakoja võitjad

Selgusid tänavused Kuldnõela, Hõbenõela ja Kuldse Nõelakoja võitjad

Roberta Einer

Foto: Erlend Štaub

Eile sai uhke avapaugu sügisene Tallinn Fashion Week, mis leiab aset suures osas virtuaalselt Anne & Stiili veebi vahenduselt. Moenädala avapäev kulmineerus Kuldnõela galaga, mille raames anti üle tänavused Kuldnõela ja Hõbenõela auhinnad ning esmakordselt Kuldse Nõelakoja auhind.

Kuldnõela auhinna võitis luksusrõivaste brändi looja Roberta Einer, kes loob naiselikke ja iseteadlikke komplekte, milles leidub mängulisust ja huumorit. Kuldnõela raames tõi moelooja Tallinn Fashion Weeki lavale isikliku ja ausa kollektsiooni, mis tähistab tema viite tegutsemisaastat. “Täpselt viis aastat tagasi avanes mul võimalus näidata enda loomingut esmakordselt Londoni moenädalal. Täna, kümme kollektsiooni ja showroom’i hiljem on läbi käidud pikk ja keeruline teekond täis kordaminekuid, õppetunde ning ka koostöid maailmakuulsate brändidega,” võtab varasemalt Hõbenõelaga pärjatud Roberta Einer oma teekonna lühidalt kokku.

Cärol Ott

Foto: Erlend Štaub

Tänavuse Hõbenõela auhinna, millega tunnustatakse viimase aasta säravaimat panust meie moeellu, võitis Cärol Ott, kaubamärgiga CAROLXOTT. Cärol Oti eesmärk edendada aastaringselt saarel elavate inimeste elamustingimusi ja populariseerida väikesaarte kultuuri sai alguse 2018. aastal. Kollektsioonides on kasutusel saartel kasutusel olevad traditsioonilise käsitöö ressursid ning paljud tooted valmivad kangajääkidest ja -kudumitest. Brändi eesmärgiks on kasutada traditsioonilisi käsitöövõtteid oma töödes uudses võtmes, mis suudaks käia kaasa ka maailma trendidega ning samal ajal toetada ka vähemusrahvaid oma igapäevastes tegemistes.

Kadri Kruus

Foto: Erlend Štaub

Esmakordselt andis Kuldnõela žürii välja parima aksessuaaride looja auhinna Kuldne Nõelakoda, mille võitis aksessuaaridisainer Kadri Kruus. Üheksa aastat tegutsenud Kadri Kruusi aksessuaare iseloomustavad klassika, kvaliteet ja meisterlik käsitöö uues julges, innovatiivses vormis. Kadri Kruusi aksessuaarid muudavad glamuuri funktsionaalseks ja funktsionaalse multifunktsionaalseks.

Publiku lemmiku tiitli võitis Hõbenõelale nomineeritud disainer Karl Korsar.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid