Värskelt on Reserved välja lasknud loodustoonides kevadkollektsiooni lookbook’i, mida oleks patt jagamata jätta. Kollektsioonist endast nii palju, et see on tänavu kevadel vägagi neutraalsetes ning maalähedastes toonides. Looduse värvigammale vastanduvad modernsed, kuid retrolike pisimõjutustega lõiked. Modernne, avangardistlik, vintage. Just need märksõnad on Reservedi kevadise kollektsiooni tuumaks. Lisaks on saadud inspiratsiooni toretsevalt peenetest 1970ndatest ja selle ajastu moeikoonidest.
Uues naistekollektsioonis domineerivad ülesuuruses vormid – eelkõige hipilikud midikleidid ja pikad tuunikad, millele on lisatud pitsi ning kunstilisi, akvarellidest inspireeritud trükimustreid. 1970ndatele omaseid geomeetrilisi jooni leiab nii kanaari- kui ka sinepikollastest mantlitest, millele sekundeerivad vabamate lõigetega kõrge pihaga teksad, täisnurksed miniseelikud ning mahlakates neoontoonides V-kaelusega kudumid. Siiski on kollektsioonis ülekaalus naturaalsed ja looduslähedased toonid nagu pruun, elevandiluu ning sidrunikollane. Vitstest punutud korvid, mahukad võrkkotid ja narmastega kandekotid on kompliment etnilisele käsitööle.

Kevadises meestekollektsioonis mängib võtmerolli geomeetria. Nii läbipaistvad kapuutsiga vihmakeebid kui ka kreemikad tolmumantlid on sirgelõikelised. Sarnane minimalistlik joon iseloomustab ka koobaltsiniseid ning kevadiselt rohelistes toonides ülikondi. Kontrastse välimuse saavutamiseks kombineeritakse neid kõrge kaelusega polo või paksu kudumiga. Utilitaarsed jakid on mõjutatud 1990ndate esteetikast, täpselt nagu teksadki. Ka meestele suunatud kollektsioonis on silmapaistvamateks aksessuaarideks XXL-suuruses värvilised ning eristuva trükimustriga kotid.
Kas meeldis, mida lugesid? Kui jah, siis vaata see kõik oma pilguga üle ka allolevas galeriis!
Reservedi kevadkollektsioon on juba müügil veebipoes www.reserved.ee ning Reservedi kauplustest üle Eesti.
COSi uus suvine moevalik keskendub garderoobile, mis liigub sama vabalt hommikuse kohvi, tööpäeva, formaalsema koosviibimise ja õhtuse jalutuskäigu vahel – ilma et peaks selle kõige nimel liialt pingutama.
Kollektsiooni keskmes on kergus, kuid mitte haprus. Proportsioonid on teadlikult tasakaalustatud: pikemad jooned, selgemad lõiked ja õhulisus loovad silueti, mis mõjub korraga argiselt ja vabalt. Valge, must ja monokroomsed toonid annavad valikule puhta arhitektuurse raami, millele lisandub värvipalett, mis ei püüa suve ära kirjeldada, vaid jätab sellele hingamisruumi. Tulemuseks on garderoob inimesele, kes hindab lihtsust, aga mitte lihtsustamist, praktilisust, mis ei ole loobumine vormist, ning linnasuve, kus komplekt peab suutma olla nii funktsionaalne kui ka… parimas mõttes COS.
Tutvu COSi suvise valikuga galeriis!
Blazy tõlgendas seda pärandit selgelt ja kaasaegselt. Kollektsioonis kohtusid klassikaline meremeherõivas, kuurordile omased komplektid ja loomulikult õhtune elegants. Show avas 1926. aasta väikese musta kleidi uus versioon, mille arhiivijooniselt leitud tagumine lips oli muudetud põrandani ulatuvaks clutch’iks. See oli taaskordne hea näide Blazy lähenemisest: ajalugu oli olemas, kuid ei mõjunud otsese kordusena.
Mereteemat jagus kollektsioonis ka aksessuaaridesse. Ujumismütsid, karbikujulised kõrvarõngad, merihobumotiivid, tikandid, kummisaapad ja “merineitsikleidid” lõid selge Biarritzi meeleolu. Samas hoidsid tviidid, siidist foulard-komplektid, raffiaseelikud ja triibud kollektsiooni praktilise ja Chanelile omasena.
Moemaailm aplodeeris kollektsioonile püstijalu – ja seda igati põhjusega. Blazy Chanel mõjub ka selles kollektsioonis enesekindlalt, olles oma koduses Biarritzis värske, kerge ja hästi läbimõeldud.