Prantsuse Vogue’i tugev sõnum moetööstusele

Prantsuse Vogue’i tugev sõnum moetööstusele

Foto: Vogue Paris

Käesoleval nädalal avalikustas Vogue Paris augustinumbri kaanefoto, mis pani kohe moemeedia kihama. Tõenäoliselt moeajalukku mineva ajakirja kaanel poseerib maailma enimtasustatud modell Gisele Bündchen, kes on üleni kunstkarusnahka riietatud ning hoiab süles pisikest kängurut. Terve ajakirjanumber on pühendatud karusnahavastasele ning kunstkarusnahka pooldavale temaatikale – sõnumiks ei muu kui „wearing real fur is never an option”.

Moetööstusel on karusnahatööstusega olnud pikaajaline suhe, kuid ei ole kahtlustki, et see suhe on tänaseks omandamas hoopis teistsuguseid toone kui veel mõned aastakümned tagasi. Ühelt poolt näeme täna üha enam kaubamärke, mis loobuvad karusnaha kasutamisest täielikult, samas näeme ka, et ikoonilised moeloojad nagu Karl Lagerfeld loovad vaat et terve Fendi couture-kollektsiooni päris karusnahka kasutades (ja pälvivad sellega ka ohtralt kriitikat). Selle valguses on rõõm näha, et maailma kõige mõjukam moeajakiri on võtnud vastu otsuse pooldada ainult kunstkarusnahka ning seda sõnumit ka intensiivselt levitada.

Vogue Paris augustinumbri kaanefoto on jäädvustanud legendaarne fotograafiduo Inez ja Vinoodh ning kõik kolm – kaanemodell ja fotograafid – on tulihingelised loomade õiguste eest võitlejad. Kaaneloo avalikustamisega algatasid fotograafid oma sotsiaalmeediakontol (@inezandvinoodh) justkui omamoodi kampaania, kus selgitavad fotode tagamaid ning kinnitavad, et täna ei ole vajadust kanda päris karusnahka, kuna head disainerid suudavad luua imelisi ja praktilisi kasukaid ka kunstnahast.

Vogue Paris, aplodeerime südamest!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid