North Face, Lee, Wrangler, Timberland ja Vans loobuvad karusnahast

Foto: Timberland

Maailmameedia rõõmustab meid täna uudisega, et üks maailma juhtivatest elustiilirõivaste tootjatest VF Corporation, kelle brändid on muu hulgas North Face, Timberland, Lee, Wrangler ja Vans, on otsustaud loobuda karusnahast, angoorast ja eksootilisest nahast.

Koostöös rahvusvahelise Fur Free Alliance ühingu liikmetega on VF Corporation välja töötanud oma esimese loomade heaolu strateegiaplaani, mis üksnes ei lõpeta loomsete materjalide kasutamise vaid ka tõdeb, et loomasõbralikud materjalid on moe tulevik. Karusnahavabade põhimõtete kehtestamisega ühineb VF Corporation selliste tuntud tippbrändide ja kauplusekettidega nagu Armani, Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Stella McCartney, H&M, Esprit, Lindex, Etnies, O’Neill ja teised.

Eestist on programmiga juba ühinenud Aus Design OÜ, WÖÖ, Kalle HT, KÄT, Perit Muuga, Mari Design, TUUB, Reval Denim Guild, Les Petites disainipood, mahemoe jaekett LAV Organic Lifestyle ja teadliku elustiili pood Slow. Kokku on programmiga liitunud ligikaudu 300 ettevõtet üle maailma.

Fur Free Retailer programmi esindaja Eestis on MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus.

Sarnased artiklid

Kommentaarid