Peter Lindbergh (1944–2019)

Foto: Interview Magazine

Täna jõudsid moemaailma meediasse kurvad uudised – lahkunud on legendaarne fotograaf Peter Lindbergh. Ta oli 74-aastane. 

Lindbergh oli Saksamaalt pärit fotograaf, kes läheb ennekõike ajalukku oma elegantselt dramaatiliste mustvalgete fotode poolest. Aastakümnete jooksul jäädvustas ta lugematul hulgal moe- ja ajakirjade kaanefotosid ning paljude sõnul olid just Lindberghi fotod need, tänu millele said alguse selliste supermodellide karjäärid nagu Linda Evangelista, Naomi Campbell, Cindy Crawford ja Christy Turlington. 

Olles nii eelmise sajandi lõpul kui ka käesoleva alguses üks mõjukamaid kaasaegseid fotograafe, ei jätnud Lindbergh ka kõrges eas piiride nihutamist ning kui ta 2017. aastal kolmandat korda Pirelli kalendri jaoks pildistas, oli just tema see, kes otsustas, et kõik kalendrisse tulevad naised, alates Uma Thurmanist, Julianne Moore’ist kuni Rooney Marani välja, saavad jäädvustatud ja avaldatud toorel ja retušeerimata kujul. Tema üks viimaseid suuremaid fotoprojekte oli 15 kaane pildistamine Briti Vogue’i tänavuse septembri erinumbri jaoks.

Sarnased artiklid

Kommentaarid