Pärimuskultuuri ja tähenduslikke sümboleid Pohjanheimo SS18 kollektsioonist

Pärimuskultuuri ja tähenduslikke sümboleid Pohjanheimo SS18 kollektsioonist

Foto: pohjanheimo.com

Nimeka kodumaise moemärgi Pohjanheimo tänavune kevadsuvine kollektsioon on inspireeritud pärimuskultuuri juttudest ja sümbolitest ning võtnud eesmärgiks paigutada muistsed jutud ja märgitähendused kaasaegsesse disaini.

Moelooja Ülle Pohjanheimo valis kollektsiooni sümbolid, mis seovad hingelist ja materiaalset maailma, mis seovad mõtet, tegu ja inimesi. „Riideesemete pikk vertikaalne joon on justkui side hingelise ja materiaalse olemise vahel, kus kollektsiooni üksikute esemete väljapeetus ja puhas stiil loovad kokkuvõttes ühtse terviku,” selgitab disainer.

„Ristimärk, kujutades sirutatud tiibadega hingelindu, kannab endas mõtete ja tegude ühtsust, rõhtne siksakjoon on maailmaruum tervikuna,” selgitab Pohjanheimo. „Tikitud ussipea meenutab meile, et oleme targad ja kaitseme oma kodu. Nii on muistsed jutud ja märgitähendused paigutatud kaasaegsesse disaini ja seejärel joonistatud lõigetesse, kus need saavad valmisesemeteks ebaproportsionaalsete elementide, tikandite, paelte ja kantide abil.”

Kollektsioon koosneb 42 riideesemest, mida saab omavahel kombineerida, kanda kihiti üksteise peal, jagada soovi korral ka oma kaaslasega ja kanda nii igapäevases keskkonnas kui ka pidulikul üritusel. Ka antud kollektsiooni esemeid saadavad Pohjanheimo moeloomingule omased klassikalised ja ajatud kangad nagu kašmiir, vill, puuvill ja siid.

Pohjanheimo SS18 kollektsioon on saadaval Tallinn Design House’is ning aadressil pohjanheimo.com. 

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid