Öed Tuuli Rand ja Kristel Aaslaid avaldasid singli “Ära käpi mind”

Foto: Liina Notta

Saaremaa päritolu lauljad Tuuli Rand ja Kristel Aaslaid avaldasid uue muusikalise duo Öed alt singli “Ära käpi mind”. Öed laulavad eesti keeles ja muusikalise koosluse idee sündis eelkõige sõprusest ning ühisest muusikalisest seotusest.

Tuulit (ka artistinimega Windy Beach) ja Kristelit on muusika sidunud juba üle kümne aasta, samuti tugev sõprus: “Oleme nii kaua sõbrad olnud ja muusikat koos teinud, lauldes erinevates bändides ja projektides. Nii tunduski teha loogiline samm – luua midagi päriselt koos. Ja sündiski duo Öed,” räägivad lauljad.

Öed eestikeelne lüürika on julge, konkreetne ent pingevaba. Et oleks endal ja teistel lõbus, luuakse tantsitavat ja suhestutavat muusikat ning võetakse asja kergelt. Singli “Ära käpi mind” taust on ühelt poolt tõsine, teisalt soodustab aga kergemalt asjadele lähenema.

“Saime stuudios kokku, rääkisime niisama elust ja olust kuni jõudsime aruteluga Weinsteini ja #metoo teemani. Peale mida tuli juba ülejäänud väga loomulikult. Iga naine oskab end antud looga seostada, ja oleme ausad, kes meist ei oleks klubis tundud “Ou, viitsid, ära käpi mind!” tunnet,” kommenteerib Tuuli. Kristeli jaoks on hea alati säilitada huumor: “Meie väljendus antud loos soodustab end mitte liiga tõsiselt võtma. Ehk siis heatujuline lähenemine mitte nii heatujulisele teemale. Ka halbades olukordades tuleb suuta natuke naerda,” lisab Kristel.

Kuula Öed esimest singlit “Ära käpi mind”:

Sarnased artiklid

Kommentaarid