Noordisainerid viivad oma loomingu kolmeks päevaks Tartusse

Foto: Kadi Veesaar Jewellery

Täna algab Moekuulutaja sügisene sündmus, mille raames leiab aset Estonian Fashion Festivali disainerite hüpikpood ning moeetendus. Tartu Kaubamaja 1. korruse aatriumis asuvast EFF x Moekuulutaja poest saab soetada lisaks Estonian Fashion Festivalil osalenud moeloojate loomingule ka armastatud Eesti brändide riideid ja aksessuaare.

Kolm päeva kestval Moekuulutajal saab tutvuda 22 Eesti moedisaineri värskeima toodanguga. Lisaks toimub 16. oktoobril kell 18.00 otseülekandena kaks moešõud – Tartu Kaubamaja ning Estonian Fashion Festivali disainerite erietendus. Reede õhtusel šõul saab Antoniuse moeetenduse, OmaMood ning Mood-Performance-Tants moeetendusel nähtud kollektsioone, mille on stiliseerinud Piret Vapajeva. Pireti sõnul on esindatud pigem praktiline mood: „EFF x Moekuulutaja moeetendusel on silmas peetud kolm olulist märksõna: loomingulisus, eestimaisus ja kantavust. Etendusel nähtud komplektid teevad eriliseks selle, et need on kohe kantavad ja tootmisel on järgitud jätkusuutliku moe põhimõtteid.“

Estonian Fashion Festivali korraldusjuhi Karin Sepa sõnul on koostöö Tartu ikooniliseima keskusega väga tähendusrikas. “EFFil on hea meel teha koostööd Tartu Kaubamajaga, kes soovib hoida meie oma moodi ning pöörata tähelepanu kohaliku disainituru olemasolule. Oleme sügist disainiturgu korraldanud juba mitu aastat, kuid kolimine Tartu Kaubamajja kui Tartu ühte esimesse moemekasse on meie jaoks märgilise tähendusega.”

Olgu ka lisatud, et nr. 1 märksõna pop-up poes osalevate disainerite loomingus on jätkusuutlikkus. Näiteks Tiina Androni kollektsioon on valminud unikaalsete geomeetriliste mustritega veisenahkadest, mis algselt on olnud toiduainetetööstuse jääkprodukt. Katré kollektsiooni nii kottide kui ka rõivaste valmistamisel uute kangaste, taaskasutusmaterjalide ja tootmisjääkide maitsekas kokkusobitamine aitab “päästa” aga paljude materjalide sattumist prügimäele.

Moekuulutaja EFFi hüpikpoes on kohal selleaastasel Estonian Fashion Festivalil osalenud noordisainerid nagu Me Knit, Lentsius, TATA, Siret Ott, Juuli, Gerda Retter Design, Stuudio Victoria, Katré, Anneliis Reili, jpt. Lisaks on noordisainerite kõrval esindatud tuntud kodumaised brändid Etnowerk, Kadi Veesaar Jewellery, SEIF, Emma-Elfriide, Pilveke, iLLIMOR, New Vintage by Kriss, Margit Salk, Kadri Kruus – Bags and Accessories, Eve Hanson ja Alexanderling sügiseste moeampsudega.

Moekuulutaja toimub 15.-17. oktoobrini kell 10-19 Tartu Kaubamaja 1. korruse aatriumis ning on kõigile tasuta. Vaata lisainfot tartukaubamaja.ee/moekuulutaja.

Sarnased artiklid

Kommentaarid