Foto: Kadi Veesaar Jewellery

Noordisainerid viivad oma loomingu kolmeks päevaks Tartusse

Täna algab Moekuulutaja sügisene sündmus, mille raames leiab aset Estonian Fashion Festivali disainerite hüpikpood ning moeetendus. Tartu Kaubamaja 1. korruse aatriumis asuvast EFF x Moekuulutaja poest saab soetada lisaks Estonian Fashion Festivalil osalenud moeloojate loomingule ka armastatud Eesti brändide riideid ja aksessuaare.

Kolm päeva kestval Moekuulutajal saab tutvuda 22 Eesti moedisaineri värskeima toodanguga. Lisaks toimub 16. oktoobril kell 18.00 otseülekandena kaks moešõud – Tartu Kaubamaja ning Estonian Fashion Festivali disainerite erietendus. Reede õhtusel šõul saab Antoniuse moeetenduse, OmaMood ning Mood-Performance-Tants moeetendusel nähtud kollektsioone, mille on stiliseerinud Piret Vapajeva. Pireti sõnul on esindatud pigem praktiline mood: „EFF x Moekuulutaja moeetendusel on silmas peetud kolm olulist märksõna: loomingulisus, eestimaisus ja kantavust. Etendusel nähtud komplektid teevad eriliseks selle, et need on kohe kantavad ja tootmisel on järgitud jätkusuutliku moe põhimõtteid.“

Estonian Fashion Festivali korraldusjuhi Karin Sepa sõnul on koostöö Tartu ikooniliseima keskusega väga tähendusrikas. “EFFil on hea meel teha koostööd Tartu Kaubamajaga, kes soovib hoida meie oma moodi ning pöörata tähelepanu kohaliku disainituru olemasolule. Oleme sügist disainiturgu korraldanud juba mitu aastat, kuid kolimine Tartu Kaubamajja kui Tartu ühte esimesse moemekasse on meie jaoks märgilise tähendusega.”

Olgu ka lisatud, et nr. 1 märksõna pop-up poes osalevate disainerite loomingus on jätkusuutlikkus. Näiteks Tiina Androni kollektsioon on valminud unikaalsete geomeetriliste mustritega veisenahkadest, mis algselt on olnud toiduainetetööstuse jääkprodukt. Katré kollektsiooni nii kottide kui ka rõivaste valmistamisel uute kangaste, taaskasutusmaterjalide ja tootmisjääkide maitsekas kokkusobitamine aitab “päästa” aga paljude materjalide sattumist prügimäele.

Moekuulutaja EFFi hüpikpoes on kohal selleaastasel Estonian Fashion Festivalil osalenud noordisainerid nagu Me Knit, Lentsius, TATA, Siret Ott, Juuli, Gerda Retter Design, Stuudio Victoria, Katré, Anneliis Reili, jpt. Lisaks on noordisainerite kõrval esindatud tuntud kodumaised brändid Etnowerk, Kadi Veesaar Jewellery, SEIF, Emma-Elfriide, Pilveke, iLLIMOR, New Vintage by Kriss, Margit Salk, Kadri Kruus – Bags and Accessories, Eve Hanson ja Alexanderling sügiseste moeampsudega.

Moekuulutaja toimub 15.-17. oktoobrini kell 10-19 Tartu Kaubamaja 1. korruse aatriumis ning on kõigile tasuta. Vaata lisainfot tartukaubamaja.ee/moekuulutaja.

Veel sarnaseid artikleid


Stella McCartney Kaubamajas
Foto: Stella McCartney

Stella McCartney looming nüüd saadaval Kaubamajas!

Rõõmustav uudis teadliku moe austajatele – Stella McCartney looming on nüüd saadaval Kaubamajas, tuues Eesti moesõpradeni ühe kaasaegse moe mõjukaima ja teadlikuma brändi. Valikusse on jõudnud nii uue hooaja ready-to-wear kollektsioon kui ka moemärgi püsikollektsiooni klassikud, mille seast leiab moemärgi ühe ikoonilisema mudeli – Falabella käekoti.

Kes vajab meenutamist, siis Briti disainer Stella McCartney on olnud jätkusuutliku moe eestkõneleja juba 25 aastat. Tema looming on tõestanud, et innovaatilised materjalid ja teadlik disain võivad käia käsikäes kõrge kvaliteedi ja ajatu esteetikaga. Aastate jooksul on McCartney seadnud uusi standardeid kogu moetööstusele ning inspireerinud ka teisi suurmoemaju tegema kestlikumaid valikuid.

Kaubamajja jõudnud valikus väärib eraldi tähelepanu Falabella käekott, mida on sageli nimetatud koguni „the original sustainable It-bag’iks”. Hiljuti oma 15. sünnipäeva tähistanud mudel on kujunenud moemärgi tõeliseks sümboliks – pehme silueti, iseloomuliku kettdetaili ja loomavabade materjalidega käekott ühendab moeteadlikkuse ning vastutustundliku disaini viisil, mis on kõnetanud moesõpru üle maailma.

Tutvu Stella McCartney valikuga Kaubamajas ja veebipoes kaubamaja.ee!

Veel sarnaseid artikleid


kapselgarderoob
Foto: Samsøe Samsøe

Suvine kapselgarderoob, suviselt sulanud hindadega

Suvine kapselgarderoob ei pea olema suur, et hästi toimida. Pigem vastupidi – just soojal ajal pääsevad enim mõjule läbimõeldud esemed, mis ei nõua liigset pingutust, kuid lubavad end kanda hommikust õhtuni ja linnast puhkuserežiimini. Linane särk, hästi langevad püksid ja sandaalid, millega saab teha rohkem kui kümme sammu – juba see on ideaalne algus.

Suvise kapselgarderoobi mõte ei ole moevalikuid igavaks muuta. Vastupidi – hea baas annab ruumi isikupärale. Neutraalsed toonid, karged suvevalged, pehmed pastellid ja mõni karakteriga värviaktsent loovad kooslusi, mida saab kanda korduvalt, eri meeleoludes ja ilma tundeta, et midagi oleks üle või puudu.

Sel korral vaatame suvise kapselgarderoobi poole koos Kaubamajaga ning toome fookusesse esemed, mis ei jookse kaasa iga mikrotrendiga, vaid toetavad igapäevast riietumist rahulikult ja väärikalt. Need on rõivad ja aksessuaarid, mille tugevus peitub lõikes, materjalis ja kombineeritavuses. Valge T-särk ei ole kunagi lihtsalt valge T-särk, kui selle proportsioonid on paigas. Samamoodi võib hästi valitud seelik või kerge pintsak lahendada suure osa suvistest „Mida selga panna?” muredest, eriti siis, kui temperatuur ja päevaplaan otsustavad omavahel mitte nõu pidada.

Praegu lisandub sellele kõigele veel üks meeldiv nüanss: allahindluskampaania SAH! toob Kaubamajja suviselt sulanud hinnad, mis võiksid olla abiks hooajalise garderoobi täiendamisel – olgu eesmärgiks värskendada baasvalikut, leida juurde üks puhkusekleit või täiendada olemasolevat garderoobi mõne ajatu klassikuga.

Meiepoolne valik peidab end galeriis!

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid