Mulberry kultusmudel Bayswater on saanud uue väljanägemise

Mulberry kultusmudel Bayswater on saanud uue väljanägemise

Foto: Mulberry

Tänavune aasta on Briti moemärgi Mulberry jaoks olnud murranguline. Mullu moemaja loomingulise juhi kohale asunud Céline’i endine disainer Johnny Coca esitles kevadel oma esimest Mulberry kollektsiooni, millega sai uue väljanägemise ka brändi kõige legendaarsem käekotimudel, Bayswater. Oleme võtnud hooajakese uue Bayswateriga harjumiseks ning nüüd on aeg anda sellele oma hinnang.

Alustuseks aga natuke ajaloost. Mulberry Bayswateri mudel nägi ilmavalgust 2003. aastal ning ei läinud kaua selle tõusuni tõelisse ikoonistaatusesse. Londoni linnaosa järgi nime saanud käekotist sai Briti naiste jaoks ultimate moeese, tõeline it-bag, mis on samal ajal ka ütlemata mugav, praktiline ja vastupidav. Traditsioonilisest inglise arstikotist inspiratsiooni saanud mudel hullutas Ühendkuningriikide ja peagi ka kogu maailma naisi ligi dekaadi. Seda kandsid nii Kate Moss kui Cambridge’i hertsoginna; seda ihaldasid endale nii vanad kui noored. Ja kuigi veel tänase päevani on Bayswater Mulberry kõige tuntum, enimmüüdav ja armastatuim mudel, sai moemaja uus loominguline juht rohelise tule, et tuua Bayswater 2016. aastasse.

Senistele Bayswateri austajatele muretsemiseks õnneks ülemäära palju põhjust ei antud, sest Bayswater säilitas oma äratuntava olemuse, kuid saavutas väikeste kosmeetiliste muudatustega värskema ja šikima väljanägemise. Vähemalt meie arvame nii. Coca muutis ikoonkoti senise kurvikama kuju kergelt struktureeritumaks ja „teravamaks” ning kotimudel sai endale väljaulatuvad „tiivad” (mis on tõenäoliselt suurimaks vihjeks, et Coca on endine Céline’i disainer). Neid „tiibu” saab kusjuures kanda nii väljaulatuvatena kui ka koti sisse lükatuna. Bayswateri põhielemendid on aga kotile alles jäänud, näiteks äratuntav lukukinnitus ning oma kuju säilitanud klapp.

13265944_10154236108731942_3647945070573318367_n

Milline on meie hinnang? Ütleme keerutama välja, et meile uuenduskuuri läbinud Bayswater meeldib. On alati risk võtta midagi nii ikoonilist ning asuda seda muutma, kuid meie silmis on Johnny Coca leidnud väga edukalt tasakaalu, mis säilitab Bayswateri ikoonilisuse, kuid annab käekotile vajaliku annuse modernsust, mida Mulberryl läheb tänapäeva aina kiiremini liikuvas moemaailmas kindlasti vaja.

Muide, hea uudis kõigile neile, kellel võib uue Bayswateriga harjumine ehk natuke rohkem aega võtta: vähemalt mõneks hooajaks jääb ka senine Bayswateri mudel uue mudeliga paralleelselt Mulberry valikusse, kuid moemaja ei täpsustanud, kui pikaks ajaks täpsemalt.

Mulberry esinduskauplus Tallinnas asub aadressil Suur-Karja 2. Mulberry värskete kollektsioonidega saab tutvuda ka brändi veebilehel, aadressil mulberry.com.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid