“Pidin sel aastal päris pikalt mõtlema, kas sellisel perioodil on üldse sünnis moefilmide programmiga publiku ette tulla. Mis tähtsust on moel, kui kusagil on röövitud inimeste meelerahu ja kodud?” sõnab festivali juht Helen Saluveer. “Kuid värskeid filme uurides sain kokku panna sellise valiku, mis sobib praegusesse aega väga hästi ning pakub mitmel moel mõtteainet.”
Üheks linastuvaks dokumentaaliks on maailma filmifestivalidel laineid löönud värske linateos printsess Dianast – “The Princess”. Saluveeri sõnul ei ole tegemist tüüpilise moedokumentaaliga, kuid film kõnetab sügavalt. “Dianast sirgus printsessiks saades tõeline stiili-ikoon ja see tuleb arhiivkaadritest kokku pandud filmis väga hästi välja,” lisab ta.
Samuti linastuvad MoeKunstiKino raames filmid “Kuninganna portree”, “Roim”, “Taaskujundatud mood”, “Salvatore Ferragamo – unistuste kingsepp” ning “Azzedine Alaïa – kõrgmoelooja, kes vormis naisi”.
MoeKunstiKino seansid toimuvad 13.-18. detsembrini kinodes Sõprus Tallinnas ja Elektriteater Tartus. Kõik filmid linastuvad ingliskeelsena või ingliskeelsete subtiitritega. Piletid on müügil kinode kassades ja veebilehtedel. Täpsem info www.moekunstikino.ee.
Film viib vaataja tagasi 2000ndate algusesse, kui värvikas ja vastuoluline American Apparel tõusis üheks Ameerika edukaimaiks moebrändiks. Tuntud oma eetilise tootmise, minimalistlike rõivaste, kuid ka seksuaalse alatooniga reklaamide poolest, võlus bränd paljusid – eriti indie sleaze ajastu fänne.
Ent edu varjus toimus midagi hoopis teistsugust. Dokumentaal heidab pilgu karismaatilise, kuid vastuolulise tegevjuhi Dov Charney juhtimisstiilile, süüdistustele seksuaalses ahistamises ja ettevõtte järkjärgulisele lagunemisele.
Vaata kultusliku moebrändi tõeline pale üle Netflixist!
„Uus laine” on lugu filmist, mis muutis ajalugu – sellest, kuidas Jean-Luc Godard väntab 1959. aasta suvel oma debüütteost „Viimsel hingetõmbel”, mida loetakse ka moodsa filmikunsti alguseks. „Minu eesmärk oli taasluua see reegliteta vaba ja vahetu atmosfäär, milles see etapiline film sündis ja millest me praegu puudust tunneme,” on öelnud Linklater ise oma prantsuskeelse draamakomöödia kohta.
Ajalooliste tegelaskujudena ei astu selles vaatajate ette mitte ainult Godard ja tema filmi peaosatäitjad Jean Seberg ning Jean-Paul Belmondo, vaid ka näiteks François Truffaut, Claude Chabrol, Jacques Rivette, Éric Rohmer, Jean-Pierre Melville, Roberto Rossellini ja Jean Cocteau – terve plejaad prantsuse uue lainega seotud või seda mõjutanud filmitegijaid.
Seanss leiab aset 4. augusti õhtul Tartus Raekoja platsile kerkivas Eesti suurimas vabaõhukinos ja on pühendatud „Viimsel hingetõmbel” esilinastuse 65. aastapäevale. Ühtlasi saab Tartu Elektriteatri eriseansil näha ka Jean-Luc Godard´i filmi ennast.
Tänavu 20. sünnipäeva tähistav PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff toimub 4.–9. augustini ja traditsiooniliselt on kõik seansid vaatajatele tasuta. Kogu Tartuffi programm kuulutatakse tartuff.ee lehel välja juuli keskel.