Mõtestatud kingitused Eesti disaineritelt

Foto: Kadri Kruus – Bags and Accessories

Novembrikuus on Telliskivi Loomelinnakus avatud viie kodumaise disaineri hüpikpood, mis pakub avastamisrõõmu eelkõige neile, kellele lähevad korda funktsionaalsed ja tähendusega kingitused. 

Ehtekunstnik Anneli Tammik, tekstiilidisainer Monika Järg, keraamik Elika Hunt, tootedisainer Tõnis Vellama ja äsja moeauhinna Kuldne Nõelakoda 2020 võitnud aksessuaaridisainer Kadri Kruus on kuni 30. novembrini tegutsevasse kingipoodi kokku kogunud pisikesed ja suured toodeteks vormunud ideed. Seega võib poest leida kingituse nii emale, isale, sõbrale või kasvõi iseendale. Kusjuures kingituste hinnad algavad 3 eurost.

Disainerid on ise ka valitud aegadel poes kohal, et soovijad saaksid esitada eritellimusi või niisama mõnusat disainijuttu rääkida. Monika Järg tunnistab, et talle endalegi meeldib valida kingitusi kohalike toodete seast ning soetada otse tegijatelt: „Tähendusega ja pühendusega kingitusi valides on minu jaoks siiski oluline ka funktsionaalsus,“ tutvustab disainer enda eelistusi. „Seda ei taha valikut tehes kõrvale jätta“. Praktilisusest lähtub ka keraamik Elika Hunt: „Enamasti eelistan eestimaist loomingut, olgu selleks siis raamat, tass, ehted või hea maius.“

Aksessuaaridisainer Kadri Kruus seevastu tõdeb, et on kingivalikul vahel veidi isekas. „Lähtun sellest, mida mulle endale meeldib kingiks saada. Tihti on need mõne eesti disaineri ehted või siis hoopis mõni kodune küpsetis või aiasaadus. Kõik, mis kodune ja eestimaine, meeldib väga.“ Anneli Tammiku jaoks taandub kõik kahele kriteeriumile – lihtsusele ja mugavusele. Samas peab kink olema siiski täiuslik ja olema miski, millest saaja unistada ei oskakski. „Kingitus peaks olema positiivne üllatus! Üllatada on muidugi riskantne, aga see tasub vaeva.“

Viie kodumaise disaineri poolt valmistatud kingitusi saab osta Telliskivi Loomelinnakust (Telliskivi 60a/2, 1. korrus) 2. kuni 30 novembrini. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid