MOESEERIA: Persona Complexion

MOESEERIA: Persona Complexion

Foto: Johann Kööp

Meil on üha enam hea meel näha, et Portail on muutumas selleks sihtkohaks, kelle suunas noored ja andekad loovinimesed vaatavad, kui nad on oma kontseptuaalsed ideed õhku paisanud, need korraga kinni püüdnud ning loonud ühiselt midagi visuaalselt paeluvat. Nagu näiteks juhtus alloleva moeseeria puhul. 

„Persona Complexion kujutab tänapäeva inimese keerulist olukorda  tema isiksuse suhtes – olles silmitsi lõputu valikuga, tunneb indiviid vajadust väljendada end riietuse, enda väljanägemise kaudu,” ütleb käesoleva moeseeria jäädvustanud fotograaf Johann Kööp. Just Persona Complexioni nime antud moeseeria kannabki. Johann lisab, et kõnealune „persona” võib vihjata ka pidevalt vahetuvale maskile, mis aitab inimesel sulanduda erinevatesse sotsiaalsetesse olukordadesse ja gruppidesse. Taoline maskeering on aga paratamatult suures osas välja mängitud ümbritseva kaudu, olemata sealjuures isiksuse personaalne väljendusviis, vaid pigem peegeldus sellest, kuhu ta kuulub või soovib kuuluda. „Seega võtab „persona” ümbritseva ühiskonna kuju, kommunikeerides seeläbi väliste tunnusmärkidega ümbritsetud keskkonna tagasi iseendasse,” lisab fotograaf.

Antud moeseeria loomisele andsid lisaks fotograafile oma panuse stilist Iris Peil, meigi ja soengu eest hoolt kandnud Sigrit Villido ning modellid Anne Banchina ja Jelizaveta Saveljeva. „Fotoseeria rõivavalikuga on proovitud peegeldada paratamatuid silte ehk väljendusviise, mida kasutatud riided juba kogenud on. See vältimatu ring paneb küsima, millist rolli mängivad riided meie kultuuris ning meie isiksuse kujunemisel,” tõstatab küsimuse seeria komplektid loonud Iris. Olgu lisatud, et antud fotoseeria stilistikas ei ole teadliku valikuna kasutatud jaekaupluste tooteid, vaid second hand rõivaid ning Britta Liisa Brutuse ja Arle Kivisaare disainerloomingut. 

Vaadake tulemust allolevas galeriis!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid