Moekuulutaja toob Tartu Kaubamajja kosmose

Foto: Annika Kiidroni kollektsioon "Dust".

15. oktoobril toimuva Lõuna-Eesti suurima moeshow Moekuulutaja raames seab AHHAA keskus Tartu Kaubamajja üles kosmoseteemalise katseala. Ka tänavune kodumaise disaini futuristlik erietendus on inspireeritud just kosmosest.

13. oktoobrist kuni 24. oktoobrini kolib AHHAA teaduskeskus osaliselt Tartu Kaubamaja 1. korruse aatriumisse, kuhu on üles seatud meeleolukas kosmonautide katseala. Kosmoserajal ootab suuri ja väikeseid huvilisi güroskoop, planeedikaal, kõverpeeglid ning tasakaalu- ja mälutester.

Kosmoseteemaline teadusatraktsioon pole aga ainus oktoobrikuus Tartu Kaubamajas toimuv maaväline meelelahutus. Nimelt avab keskus enda sügishooaja traditsioonilise Moekuulutaja üritusega, mis tänavu jõuab lavalaudadele koos futuristliku erietendusega. Moedisainer Mariliis Niine poolt kokku pandud kodumaise disaini show on inspireeritud just kosmosest ja galaktikavahelisest elust, kuid lavale kosmonaudid ei jõua.

„Esitleme värsket ja omanäolist kodumaist moedisaini, mille on loonud Annika Kiidron, Tauri Västrik, Karin Kreek ja Kertu Kivisik – disainerid, kes on tõelistele moehuvilistele juba tuttavad. Nautida saab tõepoolest kosmilise taustaga komplekte, mis lisaks esteetilisele poolele kannavad endas ka sügavamat sõnumit ning peaksid tekitama erinevaid olulisi ja elulisi küsimusi,“ ütles Mariliis Niine.

Moekuulutaja toob vaatajateni ka traditsioonilise lastemoeetenduse, mille paneb kokku Karis Helemäe ning sügistalvised täiskasvanute komplektid Tartu Kaubamaja värskest valikust valib välja stilist Külli Piibar. Muusikaliste vahepaladega esineb Anett Kulbini akustiline trio.

Kosmilist Moekuulutaja live-ülekannet saab vaadata 15. oktoobril kell 18 aadressilt tartukaubamaja.ee/moekuulutaja. AHHAA keskuse katseala on Tartu Kaubamaja 1. korruse aatriumis kuni 24. oktoobrini avatud tööpäeviti kella 15-19 ja nädalavahetusel kella 11-16.

Sarnased artiklid

Kommentaarid