Foto: the gentlewoman | Alasdair McLellan

MoeKunstiKino eriseanss “Westwood: punkar, ikoon, aktivist”

Möödunud aasta 29. detsembril lahkus meie seast pungikuningannast moelooja Vivienne Westwood. MoeKunstiKino on otsustanud seda vinget naist eriseansiga mälestada ning tuua 25. jaanuaril kell 18.00 kino Sõprus ekraanile 2018. aastal festivalikavas olnud filmi “Westwood: punkar, ikoon, aktivist”.

Vivienne Westwood oli pungi ja roki grand old lady – provotseeriv, väljakutsuv ja ökoteadlik moevalitsejanna ning moe lähiajaloo mõjukamaid teerajajaid. Film jälgib Westwoodi tõusuteed edu ja kuulsuseni, tema loojameisterlikkust, ühiskondlikku aktiivsust ja kultuuriloolist tähtsust. Lahti rullub Vivienne’i enda sõnadega räägitud avameelne lugu moemaailmast, mis vaheldub arhiivikaadrite ja värskelt filmitud materjaliga ning liigutavate intervjuudega tema lähikondsete, sõprade ja koostööpartneritega.

„Westwood: punkar, ikoon, aktivist” on esimene film Vivienne Westwoodist, mis kujutab ääretult kaasakiskuvalt meie aja tõelise moeikooni võitlust enda loodud brändi aususe ja rikkumatuse, oma põhimõtete ning moepärandi nimel.

Film linastub ainult üks kord – 25. jaanuaril kell 18.00 kino Sõpruses. Seanss on ingliskeelne. Piletid on müügil kinokassas ja kino veebilehel www.kinosoprus.ee.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: American Apparel

Tumeda varjundiga dokumentaal American Apparelist nüüd Netflixis

Kui moemaailma varjupooled ja kultuslikud brändilood sind kõnetavad, tasub Netflixist ette võtta uus dokumentaalfilm „Trainwreck: The Cult of American Apparel“.

Film viib vaataja tagasi 2000ndate algusesse, kui värvikas ja vastuoluline American Apparel tõusis üheks Ameerika edukaimaiks moebrändiks. Tuntud oma eetilise tootmise, minimalistlike rõivaste, kuid ka seksuaalse alatooniga reklaamide poolest, võlus bränd paljusid – eriti indie sleaze ajastu fänne.

Ent edu varjus toimus midagi hoopis teistsugust. Dokumentaal heidab pilgu karismaatilise, kuid vastuolulise tegevjuhi Dov Charney juhtimisstiilile, süüdistustele seksuaalses ahistamises ja ettevõtte järkjärgulisele lagunemisele. 

Vaata kultusliku moebrändi tõeline pale üle Netflixist!

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Kaader Tartuffi avafilmist "Uus laine".

Tartuffi avab 10-minutilise aplausi vääriline film

PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff kuulutas välja tänavuse avafilmi, milleks on USA režissööri Richard Linklateri „Uus laine”. Tegu on nostalgilise austusavaldusega filmitegemisele, mis võeti kuu aega tagasi toimunud Cannes´i filmifestivalil vastu kümmekond minutit kestnud ovatsiooniga, üheks vaimustatud aplodeerijaks näiteks Quentin Tarantino.

„Uus laine” on lugu filmist, mis muutis ajalugu – sellest, kuidas Jean-Luc Godard väntab 1959. aasta suvel oma debüütteost „Viimsel hingetõmbel”, mida loetakse ka moodsa filmikunsti alguseks. „Minu eesmärk oli taasluua see reegliteta vaba ja vahetu atmosfäär, milles see etapiline film sündis ja millest me praegu puudust tunneme,” on öelnud Linklater ise oma prantsuskeelse draamakomöödia kohta.

Ajalooliste tegelaskujudena ei astu selles vaatajate ette mitte ainult Godard ja tema filmi peaosatäitjad Jean Seberg ning Jean-Paul Belmondo, vaid ka näiteks François Truffaut, Claude Chabrol, Jacques Rivette, Éric Rohmer, Jean-Pierre Melville, Roberto Rossellini ja Jean Cocteau – terve plejaad prantsuse uue lainega seotud või seda mõjutanud filmitegijaid.

Seanss leiab aset 4. augusti õhtul Tartus Raekoja platsile kerkivas Eesti suurimas vabaõhukinos ja on pühendatud „Viimsel hingetõmbel” esilinastuse 65. aastapäevale. Ühtlasi saab Tartu Elektriteatri eriseansil näha ka Jean-Luc Godard´i filmi ennast.

Tänavu 20. sünnipäeva tähistav PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff toimub 4.–9. augustini ja traditsiooniliselt on kõik seansid vaatajatele tasuta. Kogu Tartuffi programm kuulutatakse tartuff.ee lehel välja juuli keskel.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid