Foto: JACQUEMUS

MoeKunstiKino alustab juba järgmisel nädalal

Juba 9. korda toimuv moefilmide festival MoeKunstiKino algab järgmisel nädalal, mil nii Tallinnas kui ka Tartus saab kinoekraanidel nautida moemaailma telgitaguseid avavaid dokumentaale. Mitmed seansid on praeguseks juba välja müüdud.

“Mul on väga hea meel, et moehuvilised on varakult enda valikud ära teinud ning saalid tulevad vaatajaid täis,” sõnab festivali korraldaja Helen Saluveer. “Ootuspäraselt on suurim huvi John Galliano skandaale käsitleva dokumentaali vastu, aga ka praegu tõeliselt trendika moelooja Jacquemus’i seanss on välja müüdud ning Chloé moebrändi loomist tutvustavale filmile on saadaval viimased piletid.”

Saluveer soovitab tulla vaatama filme ka mitte nii kuulsate nimedega persoonidest. “Bob Mackie nimi ei pruugi olla tuttav, kuid just tema on Cheri, Miley Cyruse, Elton Johni, Pinki ja mitmete teiste maailmakuulsate superstaaride legendaarsete lavakostüümide autor. Samuti ei tea paljud, et disainer Alexander Mattiussi loodud on ülimenukas moebränd AMI, mis sai veelgi kuulsamaks tänu hittsarjale “Emily Pariisis”.”

Festivali korraldaja sõnul muudavad seansid erilisemaks kodumaised eksperdid, kes filmid varem ära vaadanud ning enne linastusi neile omapoolse kommentaari annavad. “Näiteks dokumentaalile “Otsides Chloé’t” teeb sissejuhatuse samas moemajas hetkel disainerina töötav Frida Jõe ning Mattiussi seansi juhatab sisse Hans Schwarz, kes varem tegutsenud Diori moemajas ja tunneb suurepäraselt Pariisi moemaailma,” selgitab Saluveer. “Bob Mackie dokumentaali kommenteerib aga moelooja Karolin Kuusik, kes on tuntud paljude Eesti superstaaride stilistina.”

MoeKunstiKino seansid toimuvad 8.-13. oktoobrini kinodes Sõprus Tallinnas ja Elektriteater Tartus. Kõik filmid linastuvad ingliskeelsena või ingliskeelsete subtiitritega. Piletid on müügil kinode kassades ja veebilehtedel. Täpsem info www.moekunstikino.ee.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Kaader filmist "Casablanca".

Tartuff kuulutas välja tänavused vabaõhufilmid

Kus siis veel kui mitte Tartuffil saab näha midagi nii eksootilist nagu Filipiinide filmikunst. Just sellest kaugest riigist pärit draama „Sunshine” toob suurele vabaõhuekraanile PÖFFi armastusfilmide festival, mis avatakse 4. augustil Tartu Raekoja platsil. 

Berliini filmifestivalil parima noortefilmi Kristallkaru võitnud linateos jutustab teismelisest iluvõimlejast, kes avastab enne olümpiamängude katsevõistlust, et on rase – riigis, kus abordid on keelatud. „Pole võimalik vaikida, kui sa kuuled kõiki neid hirmsaid lugusid,” on öelnud režissöör Antoinette Jadaone ise oma filmi kohta, mis põhineb intervjuudel rasedaks jäänud või selleks tehtud filipiini teismelistega, keda ei toeta sellises olukorras isegi nende oma vanemad, rääkimata seadusest. „„Sunshine” ei jäta kedagi ükskõikseks,” kirjutab Tartuffi programmijuht Edvinas Pukšta filmi saateks.

Kokku tuleb festivali ajaks Tartusse kerkivas Eesti suurimas vabaõhukinos tasuta näitamisele 12 filmi. Nende seas film, mis küsib, kuidas armastavad ja mida kardavad noored inimesed ühes maailma suurimas linnas Soulis, kus on üle 10 miljoni elaniku? Vastuse annab oma romantilises komöödias „Armastus suurlinnas” Lõuna-Korea režissöör E.oni. Tema film esilinastus eelmise aasta lõpus Toronto filmifestivalil ja kogus Lõuna-Koreas ligemale miljon vaatajat.

Ühe pealtnäha ideaalse suhte mürgiseks muutumise anatoomiat käsitlevad oma romantilises komöödias Armastan sind igavesti” USA režissöörid Cazzie David ja Elisa Kalani. „Värske ja stambivaba,” on iseloomustanud seda maailma filmitööstuse juhtivaid väljaandeid Variety. 

Spordisõpru võiks rõõmustada Horvaatia režissööride Danilo Šerbedžija ja Ljubo Zdjelarevići film „Midagi enamat kui mina”, mis jutustab korvpallilegend Dražen Petrovićist, kelle pühendumine korvpallile oli nii suur, et sellest sai ühtaegu nii tema suurim armastus kui needus. Muide, oma elu viimase mängu mängis üheks Euroopa kõigi aegade andekaimaks korvpalluriks peetud mees 1993. aastal Eesti koondise vastu. 

Juba varem välja kuulutatud filmidest jõuavad Raekoja platsi vabaõhuekraanile Richard Linklateri „Uus laine”, mis ühtlasi avab festivali, ning armastusfilmide klassikat esindavad Charles Chaplini „Kullapalavik”, Michael Curtize „Casablanca”, Jacques Demy´ „Cherbourg´i vihmavarjud”, Claude Lelouchi „Mees ja naine”, David Lynchi „Loomu poolest metsikud”, Richard Linklateri „Enne päikesetõusu” ja Baz Luhrmanni „Romeo ja Julia”. 

Dokumentaal- ja lastefilmide programm linastub Tartu Elektriteatris.

Juba 20. korda toimuv Baltikumi suurim vabaõhufilmifestival Tartuff leiab aset 4.–9. augustini. Traditsiooniliselt on kõik seansid vaatajatele tasuta.

Vaata Tartuffi filmide kohta lisa tartuff.ee.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: American Apparel

Tumeda varjundiga dokumentaal American Apparelist nüüd Netflixis

Kui moemaailma varjupooled ja kultuslikud brändilood sind kõnetavad, tasub Netflixist ette võtta uus dokumentaalfilm „Trainwreck: The Cult of American Apparel“.

Film viib vaataja tagasi 2000ndate algusesse, kui värvikas ja vastuoluline American Apparel tõusis üheks Ameerika edukaimaiks moebrändiks. Tuntud oma eetilise tootmise, minimalistlike rõivaste, kuid ka seksuaalse alatooniga reklaamide poolest, võlus bränd paljusid – eriti indie sleaze ajastu fänne.

Ent edu varjus toimus midagi hoopis teistsugust. Dokumentaal heidab pilgu karismaatilise, kuid vastuolulise tegevjuhi Dov Charney juhtimisstiilile, süüdistustele seksuaalses ahistamises ja ettevõtte järkjärgulisele lagunemisele. 

Vaata kultusliku moebrändi tõeline pale üle Netflixist!

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid