Moefilmide festival MoeKunstiKino naudib publikumenu

Foto: Kaader filmist "Margiela – In His Own Words".

Kuuendat korda toimuva moefilmide festivali MoeKunstiKino sel nädalal Tallinnas, Tartus, Viljandis ja Jõhvis toimuvad seansid on tõeliselt menukad ning mitmed linastused on praeguseks juba välja müüdud. Filme juhatavad sisse kodumaise moevaldkonna tipptegijad Marit Ilison, Anu Samarüütel ja Anu Merila.

“Oleme selleks korraks välja valinud kolm suurepärast moeteemalist dokumentaalfilmi ning olenemata olukorrast on publik need üles leidnud – mitmete filmide seansid on juba läbi müüdud ja saalid kultuurinautlejaid täis,” rõõmustab festivali korraldaja Helen Saluveer. “Tallinnas on näiteks saadaval viimased piletid vaid tänaõhtusele seansile.”

Filmiprogrammi kuuluv film “Audrey” (Audrey) portreteerib armastatud näitlejannat Audrey Hepburni, kes oli tuntud oma suurepärase stiili poolest ning tegi viljakat koostööd prantsuse moelooja Hubert de Givenchyga. Filmi juhatab sisse moetoimetaja Anu Merila. Dokumentaal “Cardini moemaja” (House of Cardin) peategelaseks on legendaarne prantsuse moelooja Pierre Cardin, kes pälvis moemaailma imetluse omanäoliste kollektsioonidega. Seansile teeb sissejuhatuse moedisainer Anu Samarüütel. Film “Margiela – oma sõnadega” (Margiela – In His Own Words) toob kulisside tagant avalikkuse ette alati privaatsust hinnanud ning enda isikut varjanud geniaalse moelooja Martin Margiela ja selle linastuse juhatab sisse moelooja Marit Ilison.

MoeKunstiKino seansid toimuvad kuni 31. oktoobrini kinodes Sõprus Tallinnas, Elektriteater Tartus, Amadeus Jõhvi Kontserdimajas ning Viljandi Kogukonnakinos Forum Cinemas Centrumis. Piletid on müügil kinode kassades ja veebilehtedel. Film ”Audrey” linastub ingliskeelsena, filmidel ”Margiela – oma sõnadega” ning ”Cardini moemaja” on eesti- ja venekeelsed subtiitrid.

Kinoseanssidele palutakse tulla vaid neil, kel tervis korras, sissepääsul kontrollitakse EL digitaalset COVID immuniseerimise tõendit või läbipõdemise tõendit.

Sarnased artiklid

Kommentaarid