MEENUTAMIST VÄÄRT: Chanel haute couture sügis 2015

MEENUTAMIST VÄÄRT: Chanel haute couture sügis 2015

Foto: DAZED/Virginie Khateeb

Aasta oli siis 2015. Oli südasuvi, oli Pariis. Kristen Stewart, Julianne Moore, Rita Ora, Lily Collins ja Lily-Rose Depp – kuid tuntud moemaane oli kohal veelgi – kogunesid Grand Palais’sse, kus neid ootas ees… kasiino!

Karl Lagerfeldile meeldis alati oma moepublikut rabada ning enam kui viis aastat tagasi toimunud kasiino-moeetendus on vaid üks näide. Bränditud kasiinolauad, Chaneli logodega žetoonid, mänguautomaadid ning loomulikult jackpot’i-vääriline kõrgmood. Esitlusele tuli Chaneli 2015. aasta sügisene haute couture kollektsioon, kus lisaks imekaunitele käsitööna valminud kleitidele esitles Lagerfeld esimest korda Chaneli 3D-prinditud jakke. „Ma tahtsin võtta midagi 20. sajandi moele nii omast – Chaneli klassikalise jaki – ning tuua selle tänapäeva tehnoloogia abil 21. sajandisse,” selgitas tookord moelooja, kes tänaseks meie seast lahkunud. Moeetenduse lõpetas valge looriga pükskostüüm, mida kandis toona 19-aastane, alles modellikarjääri lävel seisnud Kendall Jenner. 

Täna oleks selline moeetendus tõenäoliselt mõeldamatu – oleme jõudnud ajastusse, kus isegi väiksemat laadi moeüritust saadavad kiirtestid ja vaktsiinipassid. Kõrgmood kipub meieni jõudma eriilmeliste virtuaallahendustena ning kes teab, millal on Grand Palais taas moepublikut puupüsti täis. 

Muide, kõnealune kollektsioon sai inspiratsiooni 1920ndatest – nendest samadest pöörastest kahekümnendatest, mille tagasitulekut nüüd hoolega oodatakse. Nii et vaadake kollektsioon sellegi pilguga allolevast galeriist üle!

*Artikkel on valminud koostöös SuperCasinoga.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid