Meeldivalt irooniline NO FUN RUGS

Meeldivalt irooniline NO FUN RUGS

Foto: Paul Kuimet, Anu Vahtra

Tekstiilidisainer Johanna Ulfsak on loonud uue luksusliku vaibakaubamärgi NO FUN. Nimi on vaibamärgil muidugi irooniline, kuna brändi esimene limiteeritud kollektsioon on hoopis mänguline ja julge.

Eestis käsitööna valminud NO FUN vaibad on loodud mõttega vaataja nägemismeelega trikitada – jättes mulje, nagu põrandale oleks värvi visatud. Laialivalguva vormi taga on aga väga kvaliteetne disaintoode, mille erinevad värvi- ja vormikooslused on hoolikalt läbi mõeldud, et panna need sobima igasse kaasaaegsesse interjööri. Kahtlustame, et tegu on tõelise statement-tootega, mis ei jäta naljalt külmaks ühtegi disainisõpra. Muide, NO FUN avakollektsiooni esitlus toimus vaid mõne nädala eest Pariisis, kanga- ja tekstiilimessi Paris Deco Off’iga samal ajal selleks spetsiaalselt sisse seatud “piraat-showroomis”.

Johanna Ulfsak on õppinud Taanis Koldingi disainikoolis tekstiilidisaini ning Jaapanis Kawashima tekstiilikoolis traditsioonilist kimono kudumist. Samuti on ta oma oskusi täiendanud Saksamaal ja Šveitsis. Lisaks vaipade disainimisele loob Johanna käsitsikootud kangaid ning koostöös Kärt Ojaveega tegutseb ühenduses KO/JU. Muide, eelmisel aastal pärjati naised noore tekstiilikunstniku preemiaga ühise installatsiooni „Live Streams” eest.

NO FUN vaipade kohta leiab lisainfot aadressil www.ulfsak.com, samuti tasub brändi tegemisi jälgida Instagramis.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid