Lentsius Design ja maha kantud telgid

Lentsius Design ja maha kantud telgid

Foto: Getter Kuusmaa

Vihmasema ning külmema hooaja ootuses esitleb kodumaine disainer Kairi Lentsius oma moemärgi Lentsius Design alt kollektsiooni TELK3.

“TELK3 on jätk kahele varasemale minikollektsioonile ning edasiarendus jätkusuutliku moega töötamiseks,” tutvustab Kairi. “Mantlite ja jakkide kollektsiooni tuumikuks on materjal ning selle omapära.” Kolleksiooni kangana on kasutatud Kaitsevägede Ühendatud Õppeasutuse maha kantud telke ning vormiriideid, mis tähendab, et materjalid on aastate jooksul palju iseloomu kogunud. Disainerina huvitas Kairit siinjuures just materjalile lisaväärtuse loomine, seda nii vormi kui pinnakaunistuste näol. “Mantlid kaitsevad keha sarnaselt telkidele ning metsast on jõudnud kehakatetele ka masintikitud lehemustrid ja ristikuõied,” lisab disainer.

Kui taustast rääkida, siis TELK1 sai esmakordselt esitletud 2013. aasta kevadel Kairi Lentsiuse bakalaureusetööna ning TELK2 tuli lavale aasta hiljem D_O_M – DISAIN ON MOES etendusel.

TELK3 kollektsiooni teeb huvitavaks seegi, et oktoobri algusest tuleb kollektsioon müügile hoopis Jaapanis toimuva “Estonian Festival in Japan” raames. Eestist saab mantleid ja jakke soetada eritellimusena.

Lisaks võib põnevusega oodata ka Getter Kuusmaa poolt valminud moevideot TELK3 projektist, mis tuleb esitlusele Moekunstikino programmis raames 4. oktoobril kinos Sõprus.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid