Legendaarne ARS avab rahvale oma uksed

Foto: arsimaja.ee

Tallinnas Pärnu maanteel asuv endine Tallinna Kunstitoodete Kombinaat ARS avab täna, 1. novembril ARS Showroomi – kauplus-galerii, kus kunstihuvilistel on võimalik näha ja osta Eesti professionaalsete kunstnike originaalloomingut ja autoritiraaže.

ARS Showroomi regulaarselt vahetuv väljapanek tutvustab ligi viiekümne ARS Kunstilinnakus tegutseva kunstniku loomingut. Lisaks ajalooliselt ARSis aukohal olnud tarbekunstile on huvilistel võimalik tutvuda ka ARSi stuudiotes ja töökodades loodud  loodud maalide, skulptuuride, disainrõivaste, graafika, nahatoodete ja teiste teostega.

„ARSis tegutseb täna ligi sada kunstnikku ja loomevaldkonna ettevõtet ning Showroomi pidevalt uuenev väljapanek teeb läbilõike nende tegemistest. ARS Showroom on koht, kust leiab inspireerivaid sisustuselemente koju või kontorisse ning kingitusi nii lähedastele kui ka koostööpartneritele. Kvaliteetne ja mõttega loodud Eesti kunst on kindlasti investeering, mille väärtus ajas kasvab,“ kinnitas ARS Showroomi juht Jaanika Kikkas. Tema sõnul leiavad huvilised ARS Showroomist näiteks ARS keraamikakeskuse algusaegadest valmivaid Kersti Karu elevante, Raili Keivi eksperimentaalseid betooni ja portselani ühendavaid nõusid, Gudrun ja Lauri Koppeli graafikat, Liisa Kruusmägi maale, Johnson ja Johnson rinnamärke, Marko Mäetamme karupatju ja palju muud.  

Legendaarset kompleksi omab ja haldab ligemale tuhandet kunstnikku, kunstiteadlast ja kunstitöötajat koondav Eesti Kunstnike Liit, mille presidendi Vano Allsalu sõnul on Showroomi avamine oluline verstapost funktsionaalselt tervikliku ARS Kunstilinnaku loomisel. „Oleme EAS toel käivitanud projekti „Avatud ARS“, mille eesmärk on arendada ARSi kompleks kaasaegseks kunstilinnakuks, kus on tänasest oluliselt paremad võimalused kunsti loomiseks, Eesti kunstimaastiku elavdamiseks ja ka Eesti kunsti ekspordi edendamiseks,“ ütles Vano Allsalu. „Lisaks ARS Showroomi avamisele käivitame novembris projekti korras kontseptuaalkaupluse ARS CONCEPT peatselt avatavas T1 kaubanduskeskuses. ARS CONCEPTis saab iga keskuse külastaja näha ja soovi korral ka soetada mõttega tehtud ja valitud kõrgtasemel professionaalset kunsti. Viime loomingu inimestele lähemale,“ lubas ta.

ARS Showroom ootab külalisi esmaspäevast reedeni kella 10.00-16.00 aadressil Pärnu maantee 154. Uuri lisa www.arsfactory.ee.

Sarnased artiklid

Kommentaarid