Laupäeval toimub Kogo galerii kunstioksjon

Foto: Alexei Gordin. Painting Blue, 2020.

Sel laupäeval, 5. juunil toimub Tartus Aparaaditehases Kogo galerii kunstioksjon, kus tulevad enampakkumisele 51 teost ja visandit 21-lt kunstnikult Eestist ja mujalt. Oksjonil kogutud raha suunatakse tagasi kogukonda ja kunstnikele.

„Oksjonile kogunenud tööd, mis on neljal päeval ka näitusena vaadatavad, viivad vaataja paljudesse erinevatesse maailmadesse. Alustuseks Anna Mari Liivranna muinasjutulikud visandid, mis viivad elegantsesse efemeersesse eksistentsi, sealt võib jätkata idüllilist teekonda läbi Paul Kuimeti „Kairo tänava“ seeria, ja siis heliseb äratuskell reaalsusest, kus tuleb olla vastamisi Alexei Gordini vahendatud karmide tõdedega kapitalismi kohta. See on kõigest üks võimalikes teekondadest, mida valida. Kokku on oksjonil 51 tööd – valmisteost ja visandit, võimalikke teekondi on lugematu arv,” toob kampaania eestvedaja, üks oma töö annetanud kunstnikest ja MTÜ Kogo galerii juhatuse liige Anastasia Lemberg-Lvova näite oksjonil müüdavate tööde kohta.

Anastasia lisab: „Meie oksjonitööde valik on tõesti haruldane, kuna visandid jõuavad harva kunstiturule, samas on tööd taskukohaste hindadega ja seega sobilikud ka alustavale kunstikogujale. Kogo galeriid juhib noor meeskond, samuti töötame peamiselt noorema generatsiooni kunstnike ja valdkonna professionaalidega, nüüd soovime ka kunsti omamise võlusid jagada noorte ostjate ja tulevaste kogujatega.”

Oksjon toimub 5. juunil kell 14.00-18.00 Tartus Aparaaditehases, osaleda saab ka virtuaalselt ja telefoni teel. Vajalik on eelregistreerimine, osalemistasu on 10 eurot. 2.-5. juunini on avatud oksjonitööde näitus ka Kogo naabergaleriis Ag47, kuhu pääseb Kogo kaudu. Oksjonipäeva programmis on muu hulgas näitusetuur koos maali- ja installatsioonikunstniku Kristi Kongiga tema isikunäitusel „Sädelev täht Magenta. Oli see unes või oli see ilmsi?“ Kogo galeriis. Enampakkumise viib läbi noor helilooja ja oboist, eelmisel aastal Tartu nooreks kultuurikandjaks valitud Gregor Kulla.

Oksjon on osa mahukamast rahakogumiskampaaniast Kogume Kogos, mis hõlmab lisaks ühisrahastusaktsiooni rahvusvahelisel platvormil Kickstarter, mis toimub oksjoni järel; igakuiste annetuste tegemise võimalust Patreonis, milleks on võimalus juba praegu lehel www.patreon.com/kogogallery; võimalust toetada ühekordse annetusega; ühtlasi kutsub galerii üles soetama oma kodulehel esitletud kunsti.Kampaania eesmärk on leida lisarahastust mitmete eesseisvate suuremahuliste ettevõtmiste elluviimiseks.

Kogo galerii on arendamas oma publikuprogrammi, eesmärgiga läbi kaasaegse kunsti käsitleda Eesti ühiskonnas vähelahatud teemasid, kaasates arutellu teadlasi ja teisi eksperte. Galerii sai selleks ka esmase toetuse Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt.

Ühtlasi on galerii laiendamas oma näitusetegevust virtuaalsesse ruumi, milleks annavad ühelt poolt põhjust pandeemiast tingitud piirangud, teisalt aga galerii soov olla võimalikult avatud ja ligipääsetav.

Galerii peab vajalikuks laiendada oma tegevust ka rahvusvaheliselt, milleks avanevad head võimalused sel sügisel ühel Euroopa olulisimal kunstimessil Liste Art Fair Basel, kuhu Kogo osalema kutsuti. Galerii esitleb messil Eesti kunstnike Mari-Leen Kiipli ja Eike Epliku loomingut. 

Täpsema info leiab https://www.kogogallery.ee/ee/naitused/kogome-kogos-naitus-ja-oksjon/.

Sarnased artiklid

Kommentaarid