Kohvikangelased, kirsivein ja Anthony Bourdain

Foto: Kaader filmist “Kirsivein”.

Septembris toimuv Toidufilmide festival toob teiste seas kinopublikuni verivärske dokumentaali ”Teetormaja” (Roadrunner) kultuskokk Anthony Bourdainist, kes kolm aastat tagasi oma käe läbi siitilmast lahkus. Festivali piletid on alates tänasest müügil.

“Juba kolmandat korda toimuva festivali seekordsesse menüüsse kuulub väga mitmetahuline filmivalik, milles leidub midagi sobivat sõna otseses mõttes igale maitsele,” kinnitab festivali üks korraldajatest Helen Saluveer. “Väga suur au on filmi- ja toiduhuvilistele näidata alles juunikuus maailmas esilinastunud dokumentaali “Teetormaja”, mida peetakse üheks Oscari filmiauhindade võimalikuks nominendiks.”

Filmi “Teetormaja” (Roadrunner) peategelaseks on maailmakuulsus kokk Anthony Bourdain, kes oli lugematute toidusaadete ja kokaraamatute autor ning võitnud oma silmapaistva tegevuse eest rohkelt auhindu. Film, mis jälgib mehe teekonda kokandusmaailma superstaariks, on pälvinud nii kriitikutelt kui vaatajatelt seni väga positiivset tagasisidet.

Lisaks on filmiprogrammis dokumentaalid “Kohvikangelased”  (Coffee Heroes) baristade maailmameistritiitli võitnud Agnieszka Rojewskast, “Arzak alates 1897” (Arzak sinze 1897) maailma ühest parimast restoranist “Arzak”, “Kirsivein” (Cherry Tale) taanlaste kirsiveini valmistamise teekonnast, “Ottolenghi ja Versailles koogid” (Ottolenghi and the Cakes of Versailles) tippkoka Yotam Ottolenghi projektist koos maailma parimate kondiitritega ja mitmed muud. Kokku saab nädala jooksul kinos vaadata kaheksat viimastel aastatel valminud linateost.

Toidufilmide festival toimub 9.-15. septembrini kinos Sõprus, eriseansid leiavad Saaremaa Toidufestivali raames aset ka Kuressaare Thule Kinos. Piletid on alates tänasest müügil kinokassades ja veebilehtedel www.kinosoprus.ee ning thulekoda.ee/kino/. Programmiga saab tutvust teha veebilehel www.toidufilmidefestival.ee.

Sarnased artiklid

Kommentaarid