KOHUSTUSLIK VAATAMINE: „Roxanne Lowit Magic Moments”

Foto: Roxanne Lowit

Avastasime Netflixist veel ühe väärt moedokumentaali – Yvonne Sciò 2016. aastal (meilgi MoeKunstiKino raames) linastunud ja Roxanne Lowitist rääkiva dokumentaali „Roxanne Lowit Magic Moments”. 

Kellele Roxanne’i nimi ehk võõras tundub, siis paljud peavad just teda behind the scenes fotograafia algatajaks. Nimelt enne teda ei lastud ühtegi fotograafi lava taha jäädvustama seda kaost, mis seal moeetenduste ajal valitseb, kuid 80ndatel see muutus ja Roxanne’i tuntus kasvas väga kiiresti. 

Lisaks sellele, kuidas Roxanne’i karjäär alguse sai, saab filmis kuulda ka tema sõprusest Yves Saint Laurentiga, tema koostööst moeajakirjadega Vogue ja Vanity Fair ning Studio 54 kuldaegadest, mida kõike oli alati saatmas tema analoogkaamera. Oma meenutusi toonasest moemaailmast – moemaailmast enne internetti, Facebooki ja Instagrami – jagavad nii Pat Cleveland kui Giorgio Armani, samuti saavad sõna Giambattista Valli, Julian Schnabel, David LaChapelle, Jeremy Scott, Heidi Klum, Fran Drescher jpt.

Alati musta kandva Roxanne’i on teinud eriliseks see, et tal on kombeks tabada pidudel neid hetki, mida keegi teine ei märka, neid kelmikaid või isegi piiripealseid skandaalseid hetki, mis kord lõpetasid kõmuajakirjades, hiljem aga kaunistasid mitmeid tema raamatuid. Muidugi jagab Roxanne dokumentaalis mõtteid sellestki, kuhu moefotograafia täna jõudnud on, ning kuigi ta igast aspektist kindlasti vaimustuses ei ole – näiteks selfide tegemisest –, siis jätkab endiselt oma moefotograafi teekonda ja austajaid on tal täna rohkem kui kunagi varem.

Soovitame tungivalt seda dokumentaali vaadata!

Sarnased artiklid

Kommentaarid