Kes on Gabriela Hearst?

Foto: Vogue

Kiire vastus on, et tema ongi moemärgi Chloé uus peadisainer. Otsus uue loomingulise juhi kohta tehti teatavaks vähem kui nädal peale uudist, et Natacha Ramsay-Levi on Chloést lahkumas. Pikem vastus, on aga… natuke pikem.

Gabriela Hearsti nimi on kindlasti tuntum meist teisel pool ookeani – New Yorgis resideeruv Uruguay juurtega disainer asutas omanimelise moemärgi 2015. aastal ning kogus kiiresti nii tuntust kui tunnustust kogu moemaailmas. CFDA Fashion Awards on nomineerinud teda nii „tõusva tähe” auhinnale 2017. aastal kui ka aasta naisdisaineri auhinnale 2018. aastal. Võit tuli aga koju hoopis tänavu, kui ta pärjati tiitliga American Womenswear Designer of the Year. 

Kui aga arvate, et Hearst on tegutsenud disainerina lühikest aega, siis te eksite. Juba 2004. aastal asutas ta oma esimese brändi: Candela. Seega kogemust on tal üle 15 aasta. Ning kogemus ongi olnud tema moeteekonnal vaat et kõige tähtsam, sest moedisaini Hearst ametlikult õppinud ei ole.

Võimalik aga, et enim on Hearst kogunud tuntust hoopis omanimelise moemärgi käekottidega. Gabriela Hearsti juba ikooniliseks tituleeritud kotimudelit Nina on kandnud nii Meghan Markle kui Oprah Winfrey, lugematutest sotsiaalmeedia moemõjutajatest rääkimata. Ning kui keegi peaks muretsema, mis nendest käekottidest küll edasi saab, siis pole põhjust – Hearst andis teada, et Chloé kõrvalt jätkab ta ka omanimelise brändi juhtimist. 

Kindlasti ei saa salata, et kuigi paljudele (meie toimetusele kaasa arvatud) valmistas kerget kurbust Natacha Ramsay-Levi lahkumine Chloést, on rõõm näha, et prantsuse moemärk jätkab traditsiooni ning on taas valinud loominguliseks juhiks naise. 

Gabriela Hearsti esimest kollektsiooni Chloéle saab näha juba uue aasta märtsis, kui moemärk esitleb 2021. aasta sügistalvist kollektsiooni. Jääme huviga ootama!

Sarnased artiklid

Kommentaarid