Kelpman Textile’i teadlikult sündinud Green Project

Kelpman Textile’i teadlikult sündinud Green Project

Foto: Virge Viertek

„Kangajäägid ei ole prügi,” kõlab Kelpman Textile’i looja Mare Kelpmani konkreetne arusaam. Sama konkreetselt pühendas ta ärevate sõnumitega talveaja muretsemise asemel hoopis Green Projecti nimelisele ettevõtmisele, mis aitas tal leida uuesti motivatsiooni ja töörõõmu.

Zero waste on olnud mu alatine loosung,” selgitab Mare. „Kui oled kanga ise teinud, siis hindad sellest iga killukest, hinnates lugupidamisega töömahtu ja indu, mida tegemisel tundsid. Kangajäägid ei ole prügi – oleme jääke väärindanud juba pikka aega, tehes neist küll kotte, kindaid, kapuutse ja muudki.”

Tekstiilikunstnikuna on Mare pikalt korjanud jakkide lõikamisest üle jäänud toekamaid kangareste, et teha neist võimalusel kollektsioon. Aga alati on olnud kas kiire või soov teha midagi uut. „Kuna Eestis ei ole villase kanga kudumiseks sobivaid tööstuslikke kangastelgi, koon kõik oma kangad Soomes,” selgitab Mare. „Praegu aga ei ole võimalik Soome kuduma sõita ja seetõttu oli aeg varasalved üle vaadata.”

Nii sündiski Green Project, väljalase 2021, mille taga oli soov kasutada oma disainitud ja kootud unikaalseid kangaid viimse meetrini. „Selles projektis oleme lisaks kangajääkidele kasutanud ära kõik lõikejäägid – mõnedki jakid ja vestid on mitmest kangast kokku kombineeritud. Kangad on kootud aastatel 2014–2019 ning oleme neid jääke säilitanud just selliseks projektiks. Nüüd oligi sobiv aeg luua neist väike kollektsioon, mille iga ese on tõeliselt ainulaadne!”

Milline sai tulemus? Vägagi muljetavaldav! Vaata kollektsioon oma silmaga üle allolevas galeriis ning tutvu lähemalt Kelpman Textile’i veebipoes!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid