Kas tõesti Martin Margiela?

Foto: Maison Martin Margiela

2018. aastal hakkasid moeringkondades levima kõlakad, et pärast 30 aastat (!) vaikimist tuuakse kinoekraanile ei keegi muu kui Martin Margiela isiklikult, filmis „Martin Margiela: In His Own Words”. Täna, kaks aastat hiljem, hakkab üha enam tunduma, et see saabki teoks.

Nimelt on valmis saanud Reiner Holzemeri käe all valmiva dokumentaalfilmi treiler, milles tõesti on – pärast nii pikka „peidus olemist” – kuulda ka Martin Margiela enda häält. Need, kes moemeedia ning -dokumentaalidega rohkem sina peal, teavad kindlasti, et Martin Margiela on üks ütlemata müstiline nähtus, lausa enigma. Paljud moeringi inimesed näiteks arvavad siiani, et teda tegelikult ei olegi olemas. Just nii hästi on ta suutnud oma isikut varjata. 

Kuid tänavu peaks see „enigma” end siiski näole andma, või kui mitte näole, siis vähemasti räägib moekunstnik oma moemärgist ning sellestki, miks otsustas sellest maailmast enam kui kümme aastat tagasi lahkuda. Samuti teevad valmivas dokumentaalis kaasa mitmed tundud moeinimesed, teiste seas ka Margiela kunagine mentor Jean Paul Gaultier. 

Millal täpselt aga film linastub, see on hetkel veel küsimärgi all. Seni, kuni meie selle välja uurime, vaadake teie kõnealust treilerit:

Sarnased artiklid

Kommentaarid