Kaks kaunist häält

Foto: Sadu-Triste Juurikas, Tiina Õunmaa

Viimane nädal on toonud meieni meeldivaid uudiseid kodumaiselt muusikamaastikult. Eelmise nädala lõpul teatas oma debüüt-lühialbumist “All Over Again” laulja-laulukirjutaja Anett ning täna nägi ilmavalgust ka Liisi Koiksoni lühialbum “Bittersweet”. Kohe selgitame, miks käsitleme neid kahte kaunist naist ühe uudise all.

Nimelt annab Liisi Koikson juuni alguses kaks uue muusika esitluskontserti koos just nimelt Anetiga. Artiste seob üheaegne Londonis elamine, kus nad ka tutvusid, ja oma muusikas just jazzist ja soulist inspiratsiooni kogumine. Kontserdid toimuvad 6. juunil lokaalis Kivi Paber Käärid ning 8. juuni City Yoga Stuudios. Joogastuudios saab kontsert toimuma omanäolise “pikutuskontserdi” formaadis, kus publik saab mugavalt joogamatil pikutada ning neile antakse silmaklapid, et keskenduda eelkõige vaid helile.

Nüüd natuke ka mõlemast ilmavalgust näinud plaandist. ““All Over Again” on minu soolokarjääri debüütalbum ja tunnen, et selles on palju eneseotsingut ja katsetamist. Minu kirjutatud materjali seovad tugevalt ühtseks lugude ausad sõnumid ja emotsioon. Just nendest väärtustest lähtun alati muusika kirjutamisel, hetkeolekut muusikasse kandes,” avas Anett enda muusika loomise tunnetust. Uus EP koosneb Aneti viimase aasta jooksul kirjutatud lugudest, mis algselt olid ühtemoodi klaveri ja vokaali vormis. Uuel lühialbumil said need palad kokku ja erinevate produtsentide toel lõpliku vormi.

Kuula Aneti EPd “All Over Again” Spotifyst: http://bit.ly/AnettAOA

Täna ilmunud Liisi Koiksoni lühialbum “Bittersweet” on aga stiililine jätk Koiksoni 2017. aastal ilmunud albumile “Coffee For One”, mis tõi artistile Eesti Muusikaauhindadel Aasta Naisartisti nominatsiooni. Ka uus muusika on jazz-soulisugemetega ja ingliskeelne. “Järjena eelmisele albumile tõden ma endiselt, et naisena või lihtsalt tundliku inimesena võib kas või juba ühe päeva jooksul minust läbi käia nii palju erinevaid emotsioone ja mõtteid, enesekindlust ja haprust, ja seda peegeldab ka nende lugude erinev kõla. Näiteks lugu “We Can Make It” sai alguse Raun Juurika toodud muusikalisest ideest ja kuna põhi kujunes selline kulgev ja rahustav, siis teksti tegin samamoodi rahu ja enesekindlust sisestava. Justkui keerulisel hetkel keegi sosistaks sulle kukla tagant, et “pole midagi, we can make it”. Sander Mölderiga koostöös valminud singel “Can’t Stop Dancing” avab minu suureks rõõmuks ukse tantsulisemasse muusikasse, mida olen soovinud juba ammu luua,” avas uue lühialbumi sisu Liisi Koikson.

Kuula Liisi Koiksoni uut lühialbum “Bittersweet” Spotifys: http://bit.ly/LKBittersweet

Piletid Liisi Koiksoni uut lühialbumi esitluskontserditele on tänasest eelmüügis Ticketeris.

Sarnased artiklid

Kommentaarid