Nimelt annab Liisi Koikson juuni alguses kaks uue muusika esitluskontserti koos just nimelt Anetiga. Artiste seob üheaegne Londonis elamine, kus nad ka tutvusid, ja oma muusikas just jazzist ja soulist inspiratsiooni kogumine. Kontserdid toimuvad 6. juunil lokaalis Kivi Paber Käärid ning 8. juuni City Yoga Stuudios. Joogastuudios saab kontsert toimuma omanäolise “pikutuskontserdi” formaadis, kus publik saab mugavalt joogamatil pikutada ning neile antakse silmaklapid, et keskenduda eelkõige vaid helile.
Nüüd natuke ka mõlemast ilmavalgust näinud plaandist. ““All Over Again” on minu soolokarjääri debüütalbum ja tunnen, et selles on palju eneseotsingut ja katsetamist. Minu kirjutatud materjali seovad tugevalt ühtseks lugude ausad sõnumid ja emotsioon. Just nendest väärtustest lähtun alati muusika kirjutamisel, hetkeolekut muusikasse kandes,” avas Anett enda muusika loomise tunnetust. Uus EP koosneb Aneti viimase aasta jooksul kirjutatud lugudest, mis algselt olid ühtemoodi klaveri ja vokaali vormis. Uuel lühialbumil said need palad kokku ja erinevate produtsentide toel lõpliku vormi.
Kuula Aneti EPd “All Over Again” Spotifyst: http://bit.ly/AnettAOA
Täna ilmunud Liisi Koiksoni lühialbum “Bittersweet” on aga stiililine jätk Koiksoni 2017. aastal ilmunud albumile “Coffee For One”, mis tõi artistile Eesti Muusikaauhindadel Aasta Naisartisti nominatsiooni. Ka uus muusika on jazz-soulisugemetega ja ingliskeelne. “Järjena eelmisele albumile tõden ma endiselt, et naisena või lihtsalt tundliku inimesena võib kas või juba ühe päeva jooksul minust läbi käia nii palju erinevaid emotsioone ja mõtteid, enesekindlust ja haprust, ja seda peegeldab ka nende lugude erinev kõla. Näiteks lugu “We Can Make It” sai alguse Raun Juurika toodud muusikalisest ideest ja kuna põhi kujunes selline kulgev ja rahustav, siis teksti tegin samamoodi rahu ja enesekindlust sisestava. Justkui keerulisel hetkel keegi sosistaks sulle kukla tagant, et “pole midagi, we can make it”. Sander Mölderiga koostöös valminud singel “Can’t Stop Dancing” avab minu suureks rõõmuks ukse tantsulisemasse muusikasse, mida olen soovinud juba ammu luua,” avas uue lühialbumi sisu Liisi Koikson.
Kuula Liisi Koiksoni uut lühialbum “Bittersweet” Spotifys: http://bit.ly/LKBittersweet
Piletid Liisi Koiksoni uut lühialbumi esitluskontserditele on tänasest eelmüügis Ticketeris.
“Uneasy” räägib rasketest tunnetest lahti laskmisest ning arusaamisest, et kõik unistused pole mõeldud täituma. Sentimentaalsele, surf-roki mõjutustega loole kutsus Anett Tamm, artistinimega Alonette, kaasa tegema laulja-laulukirjutaja Anna Kaneelina, kelle muusika on Anetti pikalt inspireerinud. Laul sai endale ka mägulise ja kergelt iroonilise muusikavideo, mille autoriks on Markus Muide.
“Vaikselt lisanduv elukogemus on toonud minu jaoks kasulikke arusaamisi, millest üks on raske, kuid kohati vabastav mõistmine, et kõik unistustes hõljunud tulevikustsenaariumid ei teostu. “Uneasy” räägib püüdlusest neist täitumata soovidest ja ihadest lahti lasta selleks, et oleks võimalik avada järgmisi uksi ning leida enda jaoks õigem teekond,” avab Alonette loo tagamaid. “Anna Kaneelinaga koostöö tegemine on aga südamesoov, mis rõõmsal kombel täitus. Mul on nii hea meel varjundite üle, millega Anna laulu täiendab,” lisab ta.
“Koostöö Anettiga on olnud unistus, mis on mul kuklas olnud juba väga pikka aega. Mulle tundub, et meie sarnane tunnetus ja hääled sulandusid selles loos väga orgaaniliselt. „Uneasy” kibemagus sõnum tabas minu jaoks täielikult märki ning selle loo kaudu sain seda teemat ka enda jaoks läbi mõelda ja lahti mõtestada,” sõnab Anna Kaneelina.
“Uneasy” salvestusel mängivad lisaks Alonette’ile ja Anna Kaneelinale ka Erki Pärnoja, Martin Petermann, Raun Juurikas ja Marti Tärn. Loo on salvestanud, produtseerinud ja miksinud Anett Tamm ja Martin Petermann, masteri tegi Hans Olsson (Svenska Grammofonstudion).
Alonette järgmised esinemised toimuvad 27. märtsil Von Krahli baaris koos indie bändi mariin k.-ga, ja 10. aprillil Tallinn Music Weekil.
Vaata ja kuula:
Kontserdil kõlavad valitud palad Hauseri värskeimalt albumilt „Cinema“, mis on suurejooneline austusavaldus filmiajaloo kõige meeldejäävamatele meloodiatele. Album sisaldab 25 pala erinevatest filmidest ja need kõik on saanud Hauseri käe all uue töötluse. Plaat ise salvestati koos Londoni Sümfooniaorkestriga, mida dirigeeris Robert Ziegler.
Hauser ütleb: „Projekt „Cinema“ on olnud mu peas juba pikalt. Olen alati tahtnud filmimuusikamaailma panustada. Tahtsin anda oma nägemuse sellest, milline filmimuusika võib olla – nii filmis kui ka sellest väljaspool. Soovin, et inimesed kuulaksid ja meenutaksid neid tundeid ja mälestusi, mida filmid on tekitanud. Ja ma usun siirelt, et kõik, mida mängib tšello, kõlab veelgi paremini, nii et loodetavasti saab see olema kaunis ainulaadne kogemus kõikidele filmimuusika nautijatele. Mõned lood on maailmakuulsad, teised aga varjatud pärlid. Usun, et kui inimesed kuulevad neid tšellol, saavad neist uued lemmikud.“
Tuntud oma lavakarisma poolest, on Hauser esinenud rohkem kui 40s riigis, sh mainekates kontserdipaikades nagu Radio City Music Hall ning Royal Albert Hall ja koos artistidega nagu Andrea Bocelli, Red Hot Chili Peppers ja Elton John. Ta on esinenud ka paavstile, üles astunud Veneetsia rahvusvahelisel filmifestivalil ning rõõmustanud fänne maailma suurimates meediakanalites.
Muide, juba mõnda aega tagasi käivitas Hauser oma sotsiaalmeedias ka projekti „Music Unites the World“, mille raames salvestab ta ühe ikoonilise laulu igast maailma riigist, et levitada muusika kaudu ühtsuse sõnumit. Ootame huviga, millise laulu valib ta Eestit esindama!