Helgi Saldo müüb oksjonil riided seljast

Foto: facebook.com/helgisaldo

Peamiselt Instagramis tuntust kogunud drag-esineja Helgi Saldo on loonud koostöös ÄSS kollektiiviga “Mine viltu” kollektsiooni, mille tooted on alates tänasest müügil ÄSSa veebipoes.

“Eestis olevat LGBT+ aktivismi peavad paljud importkaubaks, mis teenib Lääne või globalismi huve. Ma tahan, et siinne kvääri kogukond otsiks aktiivsemalt enda häält, huumori ja empaatiaga,” seletab Helgi Saldo kollektsiooni loomise tagamaid. “LGBT+ inimesed ja nende teadmised, probleemid ja vajadused on alati olnud osa mitmekihilisest Eesti ühiskonnast. Selle kirevust võiks märgata ja selle üle üheskoos rõõmu tunda, mitte häbeneda.”

Lisaks veebipoes olevatele särkidele lähevad valminud kollektsioonist internetioksjonile siiditrükiga vabaajarõivad, millest kõik on ainueksemplarid. Oksjoni jaoks valitud riided on taaskasutatud ning pärit Sveta Vintage’ist, millele siiditrüki tegi omakorda ÄSS. “Meie jaoks kõnetab “Mine viltu” sõnumina kõiki – hoolimata nende kuuluvusest ning julgustab igaüht leidma oma tee,” märgivad ÄSSa liikmed ja asutajad Stina Leek ja Sirla.

Veebioksjon leiab aset neljapäeval, 29. aprillil ÄSSa Instagramis ning kestab täpselt ühe ööpäeva. Osa oksjonil saadud tulust läheb tulevase kunstiprojekti rahastamiseks, mille eesmärk on kajastada kohalike LGBTQAI+ inimeste igapäevaelu. Kunstiprojekti veavad Anna Lillioja ja Helgi Saldo.

Helgi Saldo ja ÄSS “Mine viltu” kollektsiooni särkidega saab tutvuda: https://2ss.ee/pood.

“Mine viltu” kollektsioon.

Foto: Kristina Kuzemko

Sarnased artiklid

Kommentaarid