Gita Siimpoeg tuleb Tallinna moenädalal välja oma teise kollektsiooniga

Foto: GITA

23-aastane disainer Gita Siimpoeg, kes esitles 2016. aasta Tallinn Fashion Week’il oma esimest rõivakollektsiooni, on raputanud kangastelt tolmu ning andnud õmblusmasina hammasratastele jällegi hoogu. Nimelt näeb seekordsel sügisesel Tallinna moenädalal disaineri loodud brändi GITA kollektsiooni number kaks.

Kollektsiooni, mille läbiv värvitoon on oranž, iseloomustavad sellised omadussõnad nagu tugevus, julgus, tasakaal, areng, elujõud ja kirg. Oranž, mis tõmbab täielikult endasse või peletab hoopis eemale, tähistab erinevates kultuurides leppimist ebatäiuslikkusega ning soovi pidevalt edasi areneda. Need on ka lähtepunktid noorele disainerile endale tema praeguses loomefaasis.

Kui eelmisel korral tõi GITA lavale üheksa kostüümi, siis seekord on neid kokku kolmteist. “Mulle meeldib omavahel segada vastandlikke tehnikaid ja kasutada materjale, mille esmane otstarve ei olegi võibolla rõivadisain. Seetõttu ei ole ma loobunud ka rüiu (vaiba)tehnika kasutamisest. Eesmärk on ajada klassikaline segadusse. Mis ma sellest jalgrattast ikka enam leiutan, see on juba olemas. Püüan hoopis vanas heast klassikast luua midagi üllatavat ja šokeerivat,” iseloomustab disainer ise oma loomingut.

Moebrändi GITA teist kollektsiooni näeb 20. oktoobril algusega kell 17.00 Kultuurikatlas Tallinn Fashion Week 2018 raames.

Sarnased artiklid

Kommentaarid