Foto: Erlend Štaub

GALERII: Uus (ja väga meie masti) moebränd Ennos

Eile toimus Juhan Kuusi Dokfoto Keskuse Galeriis uue kodumaise rõivabrändi Ennos pariisihõnguline lansseerimispidu. Moemärgi olemust, inspiratsiooniallikaid ning kollektsiooni tutvustas külalistele Ennose asutaja ja disainer Kersti Pohlak.

Värske moebränd Ennos on eeskujulik näide skandinaavialiku minimalismi, naiselikkuse ning kvaliteedi delikaatsest kombinatsioonist, millesse on lisaks pikitud ka Ida-Euroopale omast praktilisust. Ennos hägustab stiilipiirid šiki ja vabaajariietuse vahel, mänguline lähenemine lõigetele käib kooskõlas mugavuse, rafineeritud disaini ning elegantsusega. Lisaks on fookuses laitmatu istuvus ning materjalide valik. „See bränd on kui tinglik vahepeatus Pariis ja Tallinna vahel,“ kirjeldab Ennose olemust disainer ise.

Moemärgi sügistalvise kollektsiooni keskmes on oodatult ülerõivad – eelkõige naturaalsetes ning klassikalistes toonides erilõikelised mantlid ja jakid. Kersti põhjendab keskendumist palitutele: „Usun, et õige mantel on üldilme niöelda raamiks, korrigeerides väiksemadki ebatäpsused või valearvestused. Just ülerõivas muudab välimuse ühtseks stiilseks tervikuks.“ Lisaks mantlitele ja jakkidele leidub Ennose värskes kollektsioonis ka minimalistliku lõikejoonega kleite, pükse ning pluuse.

Vaata lansseerimispeo fotosid allolevast galeriist ning külasta ka www.ennos-studio.com!

Veel sarnaseid artikleid


Woolish
Foto: Woolish

Woolish lõpetab kampsunite tootmise

Kodumaine kudumibränd Woolish on teatanud, et sel sügisel ei jõua nende valikusse enam uusi kampsuneid. Brändi sõnul on tegemist otsusega, mille taga on kahe aasta pikkune aus analüüs sellest, mida tähendab väikese disainibrändi jätkusuutlik toimimine tänases majanduskeskkonnas.

Oma pöördumises tõdeb Woolish, et kvaliteetse kudumi valmistamine eeldab häid materjale, hoolikat tootmist ja õiglast hinnastust. Paratamatult tähendab see ka kõrgemat lõpphinda – taset, kus paljude tarbijate ostuotsus muutub keerulisemaks ning rahvusvahelisel turul tuleb konkureerida kümnete väljakujunenud kudumibrändidega. Nagu nad ise ütlevad, ei piisa sellises olukorras alati enam ainult heast tootest ja tugevast loost.

Kuigi kampsunid on olnud Woolishi identiteedi keskmes alates brändi loomisest, otsustati neist loobuda just selleks, et ettevõte saaks jätkata. Edaspidi suunatakse kogu fookus aksessuaaridele, mille kaudu nähakse võimalust brändi järgmisele etapile.

Woolishi teadaanne peegeldab laiemat väljakutset, millega seisavad silmitsi paljud sõltumatud moebrändid. Nähtavus sotsiaalmeedias või tugev esteetiline identiteet ei pruugi tähendada majanduslikult jätkusuutlikku äri, eriti ajal, mil tootmiskulud kasvavad ning tarbijate ostukäitumine on muutunud ettevaatlikumaks.

Neile, kes on Woolishi kampsunit juba pikemat aega kaalunud, jääb tänavune kollektsioon ühtlasi viimaseks. Kui olemasolevad mudelid läbi müüakse, uusi enam tootmisse ei lähe.

Veel sarnaseid artikleid


B.MOR
Foto: Marianna Gunja

VAATA, millist kollektsiooni esitles B.MOR Studio Estonian Fashion Festivalil

Kodumaine moemärk B.MOR Studio esitles Estonian Fashion Festivalil Antoniuse moeetenduse raames uut kollektsiooni “ROM.B”, mis jätkab eelmise aasta kollektsiooni “ITTAI” lugu.

Kui “ITTAI” sündis perekondlikust rõivaarhiivist ning keskendus meeste särkidele ja kandjaga kohanduvatele seelikutele, siis “ROM.B” liigub samm edasi. Seekord võttis bränd ette klassikalised meeste pintsakud, püksid ja ülikonnad, mis jäid alles pärast B.MOR Studio disaineri Anna Chirkova perekonnale kuulunud meeste rõivapoe sulgemist.

“Kollektsioonis muutuvad meeste püksid kleitideks, pintsakud bomber-jakkideks ning ranged ülikonnad saavad uue vormi pitsi, sidumisdetailide ja pehmemate siluettide kaudu,” tutvustab Anna, lisades, et tema jaoks on väga põnev jätkata tööd olemasoleva materjaliga, otsides viise, kuidas rõivas saaks muutuda koos kandjaga ning saada uue tähenduse tänapäevases garderoobis.

Kollektsioon “ROM.B” tõi lavale ka brändi nägemuse kaasaegsest pidulikust rõivastusest – pitsist sidumisdetailidega püksid, transformeeruvad siluetid ning disaineri enda pulmakleit, mille kangas loodi käsitsi meriinovillast, kolmest eri tüüpi siidist ning banaanist (!), roosist ja pärlist valmistatud ökoviskoosist.

Nagu ikka, esitles rõivaste kõrval B.MOR Studio ka statement-aksessuaare: kontsaga käekotte ning telefonitoruga kotte, mis toovad kollektsiooni meeldiva annuse mängulisust tuttavate esemete uue tähendusega.

Kollektsiooni “ROM.B” esimesed esemed jõuavad peagi B.MOR Studio veebipoodi ning neid saab proovida brändi showroom’is eelneval kokkuleppel.

Tutvu kollektsiooniga, mille on jäädvustanud Portaili lugejatele tuttav fotograaf Marianna Gunja, galeriis!

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid