FOTOSEERIA: Happy Hippod ning puhas nooruse jõud

FOTOSEERIA: Happy Hippod ning puhas nooruse jõud

Foto: Bogdan Natakhin

Meie siin Portailis oleme alati teadnud, et ehtekunstnik Tanel Veenre on üks andekamaid inimesi meie kodumaises loomeringkonnas. Samuti oleme harjunud sellega, et enamjaolt on Tanel ise piisavalt andekas, et jäädvustada oma ehteseeriate fotosid. Täna jagab Tanel meiega aga lugu – ja ka tulemust – sellest, mis juhtub siis, kui sa usaldad kaamera taha kellegi teise, taustaks Moskva tuled ja palju taevast.

Lugu ise algas sellest, et umbes poolteist aastat tagasi võttis Taneliga ühendust fotograaf Bogdan Natakhin. Bogdan on Venemaalt pärit noor fotograaf, kes kirjutas, kuidas ta hindab Taneli loomingut ja sooviks võimalusel koostööd teha. Kui Tanel avas fotograafi saadetud lingi – natakhin.com –, avanes sellelt võluv maailm: kompromissitult artsy, melanhoolne, kohati kriipiv. 

„Saatsin Bogdanile 2019. aasta talvel peotäie ehteid, millest ta võlus välja hüpnootilise seeria suurendusklaasidega,” meenutab Tanel. „Mind köitis tema pildikeele ausus, isegi teatav robustsus. Trendi tabab ta minust tuhat korda paremini, kuid tema piltides ja videotes on enamat – need on tundlikult õrnad ja nurgelised korraga.” Tanel lisab, et Bogdan on täna üks väheseid, kes pildistab veel Kodaki filmile, mis lisab tulemusele vahetust. Kuid sellega lugu veel ei lõpe.

„Tänavu veebruaris pakkisin kohvrisse oma järgmise nelja kollektsiooni näidised ja sõitsin Moskvasse, õnneks veidi enne, kui maailm muutus reisipelglikuks paigaks,” jätkab Tanel. „Jõudsin nende koju peale tunniajast taksosõitu südalinnast, akna taga öine lõputu Moskva… Nimelt elab 20-aastane Bogdan koos oma tüdruksõbra Anniega (kes on häbeliku poisi mänedžer ja produtsent) Moskva getos, kortermaja ülemisel korrusel, kust korraga näeb veel umbes 10 000 moskvalase vilkuvaid aknaid ning palju taevast.” 

„Jõime kolmekesi ära pudeli imehead rummi, mille olid toonud Kuubalt Annie vanemad. Rumm oli püsinud puutumatuna, sest ebatavaliste moemaailma saadikutena on nad üsna eraklikud, üritusi-pidusid pigem vältides,” räägib Tanel. Lisaks jutustasid noored moskvalased Tanelile oma unistustest, New Yorgi kutsuvatest tuledest, mille tarvis raha koguvad. „Puhas nooruse jõud!”

Tanel lahkus Bogdani ja Annie juurest õnnelikumana kui sinna saabudes, tajudes, kui väärtuslikud on sellised inimlikust kontaktist välja kasvavad loomingulised koostööd.

Olgu lisatud, et Bogdani loodud kaadrid, mille peategelasteks on Tanel Veenre Jewellery Happy Hippo seeria ehted, on vaid esimene neljast ühiselt loodud fotoseeriast. Kogu fotodel nähtav kollektsioon on juba saadaval veebipoes www.tvj.ee. Pusad modelli seljas pärinevad Aldo Järvsoo loomingust. 

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid