Täna on J.Lindeberg seadnud end sisse Kaubamaja Meestemaailmas. Uue müügikoha avamise puhul toimus suurejooneline avaüritus, mida külastasid mitmed avaliku elu tegelased. Nende seas Franz Malmsten, Juss Haasma, Liisi Eesmaa, Tanel Veenre, Ženja Fokin ja paljud teised.
Eestisse laienemine on oluline osa J.Lindebergi laiemast kasvustrateegiast Balti riikides ja Põhja-Euroopas, positsioneerides brändi liidrina nii moe kui ka spordirõivaste maailmas. “Meil on ülimalt hea meel tuua J.Lindeberg Eestisse läbi sellise ikoonilise asukoha nagu Kaubamaja ning ootame põnevusega, et saaksime pakkuda ideaalset moe ja spordi kombinatsiooni kõigile stiilsetele ja aktiivsetele tarbijatele,” sõnas J.Lindebergi tegevjuht Hans-Christian Meyer.
Vaata fotosid Kaubamaja Meestemaailmas toimunud üritusest galeriis!
Ära unusta ka lugeda Portaili eksklusiivset intervjuud J.Lindebergi loovjuhi Neil Lewty’ga.
Mood ja muusika viisid privaatse kontsertetenduse külalised rännakule läbi erinevate aastaaegade ja paikade. Inspiratsiooni pakkusid elegantsed ülikonnad ja pulmakleidid, safari-komplektid ning ooperiõhtute kostüümid. “Kondor”, “Jäljed” ja teised Mägi kuulsad laulud kõlasid Estonia kontsertklaveril koos Ain Agani kitarrihelidega, Niguliste võlvide all leidis aset unikaalne ja lummav kontsert. “Tõnise tänane pisut mõtlik muusikastiil sobib minu Amanjeda filosoofia ja hingelaadiga, kus oluline on pühendumine ja armastus, iga päev, hommikust õhtuni. Meie mõlema looming on inspireeritud elust, armastusest, loodusest ja erilistest paikadest maailmas,” filosofeerib disainer koostööst Tõnis Mägiga.
Katrin Kuldma sõnul läks etenduse eesmärk anda edasi oma nägemus hingestatud põhjamaisest luksusest korda. „See oli eriline õhtu, mis kandis endas rahu, ilu ja tasakaalu, pakkudes publikule hetke astuda argipäevast eemale ja siseneda ruumi, kus aeg justkui peatub. See polnud pelgalt moeetendus või kontsert, vaid teekond läbi emotsioonide, väärtuste ja inspiratsiooni,“ kirjeldab disainer, kes esitles oma viimaste aastate moeloome paremikku kui ka päris uusi kollektsioone. Muide, uuele kollektsioonile on oma loomingulised killud jaganud ka noored disainerid Eva Arvisto, Lisanna Jüriso ja Carmen Triini Tälli.
Vaata moeetendus oma silmaga järele:
Veenrele omaselt ei piirdunud esitlus klassikalise catwalk’iga. Estonia Rahvusballeti tantsijad liikusid batuudi abil kõrgele õhku, kandes pilvepeakatteid ja siidist rõivaid, mille mustrid olid sündinud kunstniku enda pildistatud taevavaadetest. Kollektsioon kulges justkui ühe ööpäeva rütmis: varahommiku heledatest pilvedest selge sinitaeva, loojangu ja tumedate ööpilvedeni. Helilise ruumi lõi saksofonil Karl Tipp.
Õhtu teiseks oluliseks teljeks oli Aili Vint. Eesti kunstiklassik, kes tähistas 25. aprillil oma 85. sünnipäeva, oli inspiratsiooniks Kumu aatriumis rippunud 18 päikeseplisseeritud rüüst koosnevale moeinstallatsioonile. Viide Vindi vihikule „Kollane sinises nagu päikene taevas“ sidus esitlusel värvi, valguse ja liikumise üheks tervikuks.
Vaata fotosid Kumu aatriumis toimunud esitluselt galeriist!