Foto: Tommy Cashi teos „Testosterone Tyrone“, 2019.

Eilsel kunstioksjonil koguti 66 650 eurot Ukraina toetuseks

Eile, 29. märtsi õhtul toimus Tallinnas Kai kunstikeskuses kolme kaasaegse kunsti galerii – Temnikova & Kasela, Kogo, Art & Tonic – koostöös heategevuslik kunstioksjon, kus müüdi 25 teost maksumuses 66 650 eurot. Kogu müügitulu annetatakse kuuele väljavalitud organisatsioonile, kes tegelevad Ukraina abistamisega. Oma teose annetasid oksjonile 30 kunstnikku Eestist, Lätist, Soomest, Rootsist, USA-st, Suurbritanniast ja Venemaalt.

Müüdud teoste hulgas oli nii maale, fotosid, graafikat, skulptuure kui ka installatsioone ning üks NFT. Kõige kallimalt müüdi Vladimir Dubossarsky maal „Fisherman“, mille hinnaks kujunes oksjonil 16 000 eurot. Kõrge müügihinnaga olid veel Tommy Cashi maal „Testosterone Tyrone“ (5500 eurot), Kaido Ole graafika „Woody“ (4000 eurot), Mirjam Hinni maal „Suur sametine sinine“ (4000 eurot), Robin Nõgisto maal „Jäneste planeet“ (3800 eurot), Sigrid Viiri installatsioon „Gift“ (3800 eurot), Kris Lemsalu objekt „V“ (3600 eurot).

„Kogu heategemise taustal sai ristsed ka kolme kaasaegse kunsti galerii koostöö – ühistegemisi on vaja igas valdkonnas ning koos tegemise jõud on suurem kui igaühel eraldi. Seega on lootust, et sarnaseid ettevõtmisi tekib ka tulevikus,” ütles üks oksjoni korraldajatest, Art & Tonic galerist Reigo Kuivjõgi.

Oksjonile annetasid oma teose Tommy Cash, Sirja-Liisa Eelma, Vladimir Dubossarsky, Jaan Toomik, Kaido Ole, Jaanus Samma, Sigrid Viir, Krista Mölder, Nik Kosmas, Ilja Karilampi, Inga Meldere, Mikko Hintz, Merike Estna, Edith Karlson, Kris Lemsalu, Flo Kasearu, Dan Mitchell, Mari-Leen Kiipli, Laura Põld, Līga Spunde, Eike Eplik, Elīna Vītola ja Ieva Kraule-Kūna, Alexei Gordin, Eva Mustonen, Kristi Kongi, Alar Tuul, Mirjam Hinn, Kiwa ja Robin Nõgisto.

Müügitulu annetatakse Ukrainat abistavatele organisatsioonidele MTÜ Ukraina Kultuuri Keskus, Rotary Klubi Tallinn Vanalinn MTÜ, Kiievis asuvale heategevusorganisatsioonile Come Back Alive, MTÜ Eesti Pagulasabi, Ukrainas Kiievi oblastis asuvale loomade varjupaigale Sirius ning Ukraina Digitaalse Transformatsiooni Ministeeriumile.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Silvia Pärmann

Oksana Tandit paneb heategevuslikule oksjonile kolm unikaalset disainrõivast

Eesti üks omanäolisema käekirjaga moeloojaid, Ukraina juurtega Oksana Tandit, esitleb 1. detsembril vabadusmuuseumis Vabamu oma aastalõpu kapselkollektsiooni „Võit“, mis on pühendatud Ukraina võidulootusele. Kollektsioon kannab heategevuslikku mõtet, millesse saab oma panuse anda juba enne etendust oksjonil osaledes.

„Kollektsioon on valge, kuldne ja helge ning pühendatud lootusele, et Ukraina võit peagi saabub. Minu kui disaineri jaoks on mood keel, millega tuua lootust, väljendada oma sügavamaid südamesoove ja unistusi ning anda oma panus Ukraina vabaduse ja rahu heaks. Kõik me saame aidata, olgu panus väike või suur,“ räägib Oksana Tandit.

Esitlusele eelneval nädalal, 25. novembrist 1. detsembrini, toimub disaineri ametlikul Facebooki leheküljel heategevuslik oksjon, kus kolm ainulaadset disainrõivast värskelt valminud kollektsioonist, millel igaühel alghinnaks tuhat eurot, lähevad enampakkumisele. Saadud tulu annetab Oksana tervikuna MTÜ-le Slava Ukraini, kes muretseb Ukrainasse saatmiseks sooje tekke ja muud karmiks talveks vajalikku, et sealsed inimesed külmaperioodi üle elaksid.

Oksjonil osalemiseks saab kommenteerida kolme endale enim meeldiva rõiva foto all, nimetades hinna, millega on soov seda endale soetada. Mõistagi peab pakkumine ületama alghinna ning võitjaks tunnistatakse kõrgeim pakkumine. Lisaks tuleb disainer vastu ka selles osas, et kuigi rõivad on originaalis tehtud suurusele 38, siis teeb ta vajadusel täpselt samasugused võitjatele sobivates mõõtudes. Kui keegi aga eelistab oksjonil osaleda anonüümselt, siis on ka see võimalik – soovija saab oma pakkumise edastada disainerile kas otse või tema Facebooki lehe privaatsõnumitesse ning see võetakse arvesse.

1. detsembril esitlusele tulev kollektsioon ise on ajatult elegantne, aastalõpule ning võiduteemale sobivalt helgelt valge ja kuldne. Samas, leiab sellest ka ruudukangaid ja pruune karamellitoone. Rõivaste disainis näeme Oksanale iseloomulikku detailide rõhutamise oskust, kõrgekvaliteetseid villkangaid ning rangejoonelisi efektsete nööpide ning kõrgete kraedega trench-pintsakuid kohtumas volangide, naiseliku siidi, kuldse naha ja glitteriga. Kollektsiooni esitlusele järgnevalt läheb see müüki Oksana Tanditi esindussalongi Tornimäel.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Dimitri Bogachuk

Fotografiska kutsub läbi kunsti ostmise toetama Ukraina fotograafe

Täna, 20. oktoobril avaneb Fotografiska kohvikus “Segipaisatud elu” fotode väljapanek, mis koosneb seitsme omanäolise käekirjaga fotograafi töödest, rääkides igaühe isiklikku lugu. Väljapanek on füüsiline lisa Fotografiska Art for Walls kunsti müügiplatvormil müüdavatele Ukraina kunstnike töödele, mille kogu müügitulu läheb kunstnike toetamiseks. 

Meist vaid mõnesaja kilomeetri kaugusel, Ukraina territooriumil, kestab ikka veel sõda. Fotografiska eesmärk on, et meil oleks jätkuvalt hingejõudu seda märgata ja võimalusel toetada neid, kelle elu on seetõttu segi paisatud. Koostööd tehti 7 Ukraina fotograafiga, kogudes kokku pea 70 fotot. Tööd on erinevatest ajaperioodidest, jutustades autoritele omasel moel lugu Ukrainast ja igapäevasest elust keset kestvat sõda.

Fotografiska pakub võimalust soetada töid kõrgkvaliteetsete raamitud fotodena ning postritena – iga toetus loeb nii rahaliselt, emotsionaalselt kui ka sündmust ajalukku talletavalt. Projektis esindatud fotograafid on Dimitri Bogachuk, Arthur Bondar, Vita Buivid, Lisa Bukreyeva, Diana Fedoriaka, Alena Grom ja Xenia Petrovska. Kohvikuseintel olevad fotod on juba viimistletud formaadis ning müügiks.

Fotograafidest saab pikemalt lugeda ja töid soetada Fotografiska Art for Walls keskkonnast. Postrid on müügil ka Fotografiska poes. Lisainformatsiooni leiab lehelt fotografiska.ee/kunstnikud/segipaisatud-elu.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid