Eesti Moe Festival ühendab kolm omanäolist moeetendust

Foto: Antoniuse moeetendus

5.-10. juunil toimuv Eesti Moe Festival toob Tartusse Loomemajanduskeskuse eestvedamisel kokku kolm varem eraldi toimunud Lõuna-Eesti moeetendust – Mood-Performance-Tants, OmaMood ja Antoniuse moeetendus. Ei ole kahtlustki, et iga etendus on täiesti omanäoline ja väärib siinkohal lähemat tutvustamist.

Festivali avab 5. juunil Tartu Kõrgema Kunstikooli hoovis toimuv moeetendus Mood-Performance-Tants (MPT), mis on samast koolist alguse saanud moeetenduste seeria ja tähistab sel aastal 20. sünnipäeva. Aastate jooksul on MPT lavastusest saanud Eestis ainulaadne moeetendus, ühendades kunstipärase moe, tantsu ja performance’i dekoratsioonide ning muusikalise taustaga. Moeetendusel osaleb ka selleaastane ERKI Moeshow võitja Annika Kiidron, kes arvab: “Tartu on mõnus tudengilinn, mis täis noort power’it ja julget pealehakkamist. Ka siinne moe ja kunsti skeene on väga julge ja tuus ning absoluutselt maailmatasemel!”

Festival jätkub 6. juunil moeetendusega OmaMood, mis toimub Eesti Rahva Muuseumis. Moeetenduse eesmärk on populariseerida rahvuslikust käsitööst inspireeritud rõivaste kandmist ning näidata, kuidas on võimalik käsitööpärandit kaasajastada. Moeetendus ise on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia kingitus Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks. “Tänavune show tuleb põnev, sest vaataja kuuleb Silver Sepa loomingust spetsiaalselt moeetenduse jaoks loodud muusikat, mis on pandud kokku kõlama rahvusliku disaini iluga,” tutvustab OmaMood moeetenduse peakorraldaja Kaari Soosalu.

Kolmandaks moeetenduseks on 7. juunil Eesti Rahva Muuseumis toimuv Antoniuse moeetendus, mille peamiseks märksõnaks on tänavu “ready-to-wear” ehk lavale pääsenud disainerite kollektsioonid on valmis kohe pärast etendust poelette vallutama. Väljavalitud kollektsioonide autorite hulgas on juba tunnustust leidnud disainereid, kui ka neid, kes veel otsivad oma suunda moemaastikul. Moeetendusel loob meeleolu Mick Pedaja. “Nii aksessuaaride kui rõivaste tase 2018. aasta Antoniuse moeetendusel paistab silma oma eriti kõrge kvaliteedi ja läbimõeldud tootedisaini poolest. Rõhume rohkem moele, vähem kunstile, praktilisus ennekõike,” lisab Antoniuse moeetenduse peakorraldaja Piret Vapajeva.

Uuri Eesti Moe Festivali ning moeetenduste kohta lisa aadressil fashionfestival.ee.

Sarnased artiklid

Kommentaarid