Dokumentaalfilm maailma edukaimast moeblogijast jõuab kinoekraanile

Chiara Ferragni

Foto: Peter Lindbergh

Käesoleva nädala neljapäeval alanud moefilmide festivali MoeKunstiKino raames jõuab homme kinno dokumentaalfilm rahvusvaheliselt edukaimast moemõjutajast ja -blogijast Chiara Ferragnist. Septembri alguses Veneetsia filmifestivalil esilinastunud “Chiara Ferragni – Unposted” lööb hetkel Itaalia kinodes tõelisi külastaja- ja kassarekordeid.

“Chiara Ferragni on moevaldkonnas väga eriline nähtus ning tema arengut algajast blogijast maailma edukaimate hulka on olnud põnev jälgida,” leiab MoeKunstiKino looja Helen Saluveer. “Kui tihti keskenduvad moedokumentaalid juba meie hulgast lahkunud legendidele, siis Chiara on hetkel oma karjääri tipus ning dokumentaali kaudu saab heita unikaalse pilgu tema uskumatuna näivale teekonnale.”

Kuu keskel Itaalia kinodes linastunud film on kinodesse meelitanud enam kui 100 000 inimest ning purustanud erinevaid rekordeid. “Kuigi kriitikud ei ole filmile kuigi palju kiitust jaganud, siis fänne see ei heiduta ning ilmselgelt oodatakse filmi paljudes riikides,” muigab Saluveer. “Instagramis on Chiara Ferragnil üle 17 miljoni jälgija, mida on kordades rohkem näiteks maailma tuntuimate moeajakirjade fännibaasist.” Festivali korraldaja kinnitusel on ka Tallinna linastused väga populaarsed ning saalid juba peaaegu täis. 

Chiara Ferragni on ajakirja Forbes hinnangul moemaailma kõige võimsam mõjuisik. Tegu on ikoonilise, ise ennast üles töötanud naisega (asutas blogi nimega “The Blonde Salad” ja veebipoe Chiara Ferragni Collection, mille väärtus on tänaseks kasvanud 30 miljoni euroni) ning naiste õiguste ja mitmekesisuse eest võitlejaga. Ta esindab ideaalset naise edulugu, mis jätkuvalt kütkestab ja vallutab iga päev miljoneid fänne, poisse ja tüdrukuid, üle kogu maailma, keda Chiara inspireerib ja innustab. Aga kes ta selline ikkagi on? Milline naine avaneb selle ametliku ja avaliku imago taga, mida me teame? On tal hirme ja nõrkusi? On ta üldse mingil moel haavatav või ei tunne ta ümbritseva maailma ees vähimatki hirmu? Milles peitub tema mitmemiljonilise äri saladus?

Filmis avaneb võimalus jälgida Chiarat lähedalt tema enda maailmas kaheksa kuu vältel, millesse mahuvad kõrgmoe pulmakleidi proovid, laulatus Fedezega Sitsiilias Notos, Fashion Week New Yorgis, Pariisis ja Milanos, poodide avamine Aasias ja ka eraelulised seigad, nagu näiteks kodused hetked Milanos ja Cremonas, kus elavad Chiara vanemad ning kus ta käis koolis ja tegi oma esimesed sammud. Teekond kulmineerub Los Angeleses, kus ta mõtleb tagasi viimasele aastale, mis on olnud tulvil erakordseid sündmusi, nagu näiteks poja sünd.

Filmis jagavad oma mõtteid pea kümmekond aastat moemaailma mõjutanud Chiarast ka Jeremy Scott, Diane von Fürstenberg, Alberta Ferretti ja teised.

Film “Chiara Ferragni – avaldamata postitus” (“Chiara Ferragni – Unposted”) linastub moefilmide festivalil MoeKunstiKino programmis kinos Sõprus 5. oktoobril kell 19.30 ning 8. oktoobril kell 17.30. Piletid on müügil kinokassas ning veebilehel www.fienta.com.

Lisainfo www.moekunstikino.ee.

Sarnased artiklid

Kommentaarid