Disainiparemik kolib Viru Keskusesse

Foto: Eesti Disainikeskus

Tänasest on Viru Keskuse aatriumis avatud Eesti Disainiauhinnad 2018 nominentide tööde näitus, kus saab tutvuda 190 parima tööga tootedisainiauhinna BRUNO, graafilise- ja veebidisaini, teenusedisaini, noore disaineri preemia SÄSI ja Noore Püssi kategooriatest.

Eesti Disainiauhindadele kandideeris tänavu 415 tööd, millest žürii valis parimad välja. Näitus annab ülevaate 2017. ja 2018. aasta parimatest disainitöödest. Näitusel on esindatud graafilise disaini ja veebidisaini kategooriad, kus on hinnatud aasta parimat firmagraafikat, trükiseid, pakendeid, keskkonnadisaini, digitaalseid lahendusi ja erinevaid disainivaldkonna erioskuseid.

Eesti Disainikeskuse juhataja Tiia Vihandi sõnul on tal rõõm näha, kuidas nii disainerite, disaini tellijate kui tarbijate poolel toimub pidev areng ja küpsemine. “Eesti disainikultuur ei ole nii pika ajalooga nagu näiteks Põhjamaades, küll aga on ka meie disainiteadlikkus kiiresti kasvanud. Disainiauhindade nominentide tööde laiemale publikule näitamine on üks viis Eesti inimesi disaini rollile nende igapäevaelus mõtlema panna,” ütles Vihand.

Näitus annab võimaluse tutvuda teenusedisaini parimate näidetega, mis lähtuvad läbimõeldud, innovatiivsetest ja kasutajasõbralikest lahendustest ning näha Eesti tootedisaini auhinnakategoorias BRUNO, kus sel aastal antakse auhinnad välja nii parima elukeskkondliku toote, parima elustiili toote kui ka parima insenertehnilise toote disaini eest.

Tutvust saab teha ka uute andekate noorte toote-, moe- ja tekstiilidisaineritega SÄSI kategoorias. SÄSI eesmärgiks on tunnustada noori disainereid ning tuua nende tööd avalikkusele lähemale. Lisaks on näitusel esindatud noored graafilise, veebi- või teenusedisaini erialal tegutsevad disainerid Noore Püssi kategoorias. Noore Püssi kategooria soovib auhinnaga tunnustada noort disainerit, kelle viimase kahe aasta tööd näitavad potentsiaali kasvada tulevikus suurepäraseks.

Disainiauhindade võitjad kuulutatakse välja 14. septembril kell 20:00 Eesti Disainiauhinnad 2018 galal, mis leiab aset Kadrioru Tennisekeskuses. Eesti Disainiauhinnad 2018 nominentide tööde näitus Viru Keskuses jääb avatuks 23. septembrini.

Sarnased artiklid

Kommentaarid