Disainiöö programmist leiab üle 25 satelliidi

Foto: Stella Soomlais Stuudio

10.-16. septembrini toimuv XIII  Disainiöö pakub lisaks põhiprogrammile külastamiseks arvukalt seminare, loenguid, töötubasid ning stuudiote avatud uste päevi, mida korraldavad Disainiöö partnerid ehk satelliidid. Selleks, et mahukas programmis orienteerumine kulgeks hõlpsamini, toome välja mõned sündmused, millele kindlasti tasub pilk peale heita.

Laterna Magica Valgustussalong korraldab  12. septembril eelregistreerimisega seminari „Valgus + heli“. Seminaril antakse ülevaade helisummutuse võimalustest siseruumides ja Itaalia ühe juhtiva valgustitetootja Artemide uudistoodetest. Seminarile järgneb meeleolukas õhtu „Valgus + muusika“,  kus muuhulgas toimub ka heategevuslik oksjon fotograaf Pierpaolo Ferrari Artemide toodetest tehtud fotodest, millest laekunud tulu annetatakse vähiravifondile “Kingitud Elu”.

11. septembril korraldab Moodne Valgustus samuti eelregistreerimisega ürituse  „Linoollõike töötuba LÕIKUSAEG – kipsist valgusti disainimine“, kus osalejad saavad endale ise luua unikaalse valgusti.

Majatootja ÖÖD ja mööblivalmistaja WOODMAN esitlevad Disainiöö raames unikaalset pop-up lahendust, mis on tänapäevane nägemus kontori- ja seminariruumist. ÖÖD peegelmaja, mis püüab nii looduses kui linnamiljöös pilku oma modernse vormiga, täiendab WOODMAN omakorda kontorisisustusega, mis täidab ruumid värvide ja puidu soojusega. Väljapanekuga saab tutvuda Arhitektuurimuuseumi õuel alates 10. septembrist.

11. ja 13. septembril korraldab rõivadisaini arhitektuuribüroo Technical Garment Design Telliskivis eelregistreerimisega seminari teemal “Millele tuleks mõelda rõivadisaini tehnilise poole pealt, kui soovite luua oma rõivabrändi?”. Moefantaasiad muudetakse reaalseteks toodeteks spetsiaalselt rõivaste konstrueerimiseks loodud CAD lõikeprogrammiga.

Galerii Okapi avab 11. septembril klaasidisaini näituse, kuhu on koondatud valik klaasikunstnike ja -disainerite viimaste aastate loomingut ning põnevaid materjale klaasitootmise protsessist. Huviliste küsimustele vastavad kohapeal klaasikunstnikud ise.

11., 12. ja 13. septembril toimub Telliskivi Loomelinnakus seminar “Kuidas saada oma tootega klientide abiga rahvusvahelisse disainiajakirja?” Intervjuu vormis seminariõhtutel jagavad oma kogemusi kolm Fundwise ühisrahastuplatvormi kasutanud ettevõtjat.

12. septembril ootab disainihuvilisi külla ARS kunstilinnak, mis koondab enam kui 90 kunstnikku, disainerit ja loomeettevõtet, tegutsedes aastast 1975. Sellel õhtul näitavad ARSi disainerid ja kunstnikud huvilistele oma stuudiote saladusi ning muidugi saab otse loojatelt kaasa osta ainulaadseid disaintooteid.

Thulema Salongis toimub 12. septembril inimkesksete valgustuslahenduste esitlus, mis toetavad inimeste ööpäevast rütmi, parandavad keskendumisvõimet, ennetavad unehäireid ning parandavad üldist heaolu. Valguse bioloogilisest mõjust ja valgustustehnoloogia uuendustest räägib Valdo Ruul.

ELKE Mööbel ja Taani disainmööbli tootja HAY kutsuvad  13. septembril ELKE Mööbel salongi kuulama HAY mööbliesemete edulugusid seminaril “Ideest eduka tooteni”. HAY tootearenduse juht Jesper Langballe jagab istemööbli näitel HAY kogemusi koostööst disaineritega toodete loomisel ja vanema disainiklassika taaselustamisel.

14. septembril on võimalik Balti jaama ootepaviljonis kuulata auhinnatud Soome disainerit ja arhitekti Timo Ripattit, kes räägib inimpõhiste toodete ja inimlikku linnakeskkonda sobituvate valgustite disainist. Eelregistreerimisega seminari korraldab Hektor Light.

Rootsi kunstnike ühendus korraldab Balti jaama ootepaviljonis  15. septembril seminari „Swedish Material Makers – Rännak läbi käsitöö“, kus põnevate ettekannetega esinevad Rootsi keraamikud, tekstiili- ja klaasikunstnikud.

UPSTAIRS Stuudios saab 16. septembril osaleda NAABERHUUD salongi herbaariumi- ja paber-vitraaži töötoas “Mälestus ja valgus”, kus valmistatakse paberist ja loodusobjektidest läbipaistvaid kompositsioone.

Oma stuudiote uksed on avanud ka mitmed Eesti armastatud moeloojad ja disainerid, näiteks Embassy of Fashion, Stella Soomlais, Reet Aus ja Framed by Karl.

Rohkem infot Disainiöö programmi ja satelliitide kohta ning eelregistreerimiseks vajalikud kontaktid leiab Disainiöö veebikodust aadressil tallinndesignfestival.com.

Sarnased artiklid

Kommentaarid