Disainiöö nädalavahetusel toimub laiaulatuslik disainiturg

Foto: Mirgoods

Juba sel nädalavahetusel toimub XVI Disainiöö festivali raames aasta oodatuim ja laiaulatuslikum disainiturg Disainitänav & Moepõik. Festivali südamesse, Põhjala tehasesse, seab end kaheks päevaks sisse enam kui 100 disainerbrändi, kelle seas on nii tuntuid kui ka alles väheavastatud tegijaid.

Kõige arvukamalt on nädalavahetuse disainiturul esindatud moe- ja aksessuaaridisainereid: Reet Aus, Kirill Safonov ja Iris Janvier, aga ka vähem mainitud põnevaid nimesid, nagu näiteks Helena Tikunova Design, kelle kudumid on 100% käsitsi valmistatud alpaka-, merino-, mohääri-, siidi- ja angooralõngast. Käsitöökudumeid pakub ka Etnowerk, kelle looming on inspireeritud Eesti rahvarõivastest.

Jätkusuutlikku aksessuaaridisaini pakub näiteks Katre Arula Meistrikoda, kelle käe all valmivad kolm-ühes kotid – selja-, õla- ja käekott -, mis on valmistatud mööblitööstuse jääkidest. Samuti on väljas Laura Saks ehtebrändiga EGG, mis valmistatud munakoortest ja biovaigust. Oma koha on turul sisse võtnud ka sellised tuntud brändid nagu Hyrv, Seco by Jane Aus, Piret Loog, jpt.

Kodu- ja sisustusbrändide seas püüab pilku Carefab, kes loob taimedega värvitud linast voodipesu. Loodusest on inspiratsiooni saanud ka Nordic Design Studio Põhjamaa Portselan, kes valmistab põneva vormiga vaase, kausse ja mitmeid teisi kodusisustuselemente. Eraldi on väljas lastele mõeldud tooted, nagu näiteks ergonoomiliste nõude sari KOSU, mille lapsele sobiva vormi töötas välja keraamik Ene Raud-Mägi ja graafika on teinud kunstnik Kristel Maamägi. Tööstusdisainer Meelis Unt on aga kohal brändiga WolfBerry, pakkudes vineerist lastemööblit ja mänguatraktsioone siseruumidesse.

Lisaks toodetega tutvumisele ja jätkusuutlike brändide soetamisele, on Disainitänav & Moepõik ka hea võimalus jutustada disainerite endiga ning tutvuda lugudega toodete ja brändide taga. Meeleolu loovad kohapeal Raadio 2 DJ-d Triin Niinemets, Raul Saaremets ja DJ Quest. Hea ja paremaga on kohal ka söögi- ja joogipakkujad ning avatud on lastenurk. 

Disainitänav & Moepõik ootab külastajaid laupäeval, 25. septembril kell 12–20 ja pühapäeval, 26. septembril kell 12–16 Põhjala tehases.

Sarnased artiklid

Kommentaarid