diptyque tähistab oma esimese lõhna 50. aastapäeva

Foto: diptyque

Tänapäeva armastatumaid nišiparfüümimajasid, diptyque, tähistab oma esimese eau de toilette’i – L’Eau – 50. aastapäeva. Loomulikult ei saa selline juubel jääda uue eksklusiivse lõhnata ning diptyque on sellel puhul valmis kõiki oma fänne rõõmustama lausa topelt.

Nimelt on diptyque tänavuse juubeli puhul välja tulnud lausa kahe uue parfüümiga. Lõhnade taga on parfüümibrändi pikaaegne sõber ehk „nina” Olivier Pescheux, kes justnimelt L’Eau lõhnale ning 1960ndatele mõeldes on loonud diptyque’i järjekorras 36. ja 37. parfüümi – patšulinootidega Tempo ning muskusega mittekoonerdava Fleur de Peau. Pescheux ise on väga tabavalt öelnud, et uued lõhnad on mõeldud kõigile neile, kelle lõhnameeled pakatavad avastamise ja rändamise janust.

1968. aastal välja tulnud L’Eau tualettveest inspireeritud Tempo on, nagu nimigi ütleb, elavaloomuline parfüüm, mille patšulinoodid on kui taustal mängiv muusika, mis kohe kindlasti kellelgi märkamata ei jää. Muide, Tempo koostisosad on vägagi eksootilised, mõned neist on pärit Indoneesias asuvalt Sulawesi saarelt.

Tempole vastukaaluks on lillelise kõlaga Fleur de Peau hoopiski rahulikum, sügavam ja salapärasem. Muskuse ja iirise lõhnamängu pakkuv parfüüm on lisaks natuke kavalam ning paljastab ennast mõne aja möödudes, mil tulevad esile Fleur de Peau nahkjad, puudrised ja puuviljased toonid. Nagu ütles Olivier Pescheux – one minute wild, the next peach fuzzy like the angelic nape of a chubby baby’s neck.

Juba sellistest kirjeldustest on näha, et see Prantsuse parfüümimärk ei ole kohe kindlast ka 50 aastat hiljem oma hoogu maha võtnud ning üllatab meid endiselt imeliste lõhnadega, mis „ravivad” nii meie seiklus- kui ka unikaalsete lõhnade janu.

Diptyque’i uued parfüümid Tempo ja Fleur de Peau on Eestis juba saadaval Crème de la Crème’i parfüümibutiigis.

Sarnased artiklid

Kommentaarid