D_O_M toob lavale jätkusuutlikud materjalid

Foto: Seasoned Traveller

XIV Disainiöö raames 19. septembril toimuv omanäoline moeetendus D_O_M – DISAIN ON MOES  keskendub tulevikumaterjalidele ning toob ainulaadses moevaatemängus lavale jätkusuutlikku moesuunda edendavad Eesti moebrändid Susimust, Anu Rieberg ja Seasoned Traveller. 

Moeetendusel eksponeeritakse kontseptuaalse vaatemängu kaudu rõivaid, mille loomisele on lähenetud kui terviklikule disainilahendusele, võttes disainiesteetika kõrval arvesse ka näiteks rõivaste mõju kandja kehale ja tervisele, argielus vajaliku liikumisvabaduse jne. Oma loomingut esitlevad Eesti päritolu ambitsioonikad tegijaid, kelle loomingu fookuses on kvaliteet, kaasaegsed rõivatehnoloogiad, uuenduslikud materjalid ning loodu kestvus.

16.-22. septembrini toimuv XIV Disainiöö festival haarab oma mitmekülgse programmiga kogu Tallinna ning laieneb ka Tartusse. Festivali peateemaks on “Tuleviku materjalid/Future Materials”, mis leiab käsitlemist rahvusvahelise konverentsi ettekannetes, aga ka rohkete  näituste ja töötubade raames. Tulemata ei jää ka Eesti ja piiritagust disainiparemikku pakkuvad Disainitänav ja Moepõik, arvukas satelliitprogramm ning samuti uudsele materjalikäsitlusele keskenduv traditsiooniks saanud moeetendus D_O_M.

Enamik Disainiöö festivali raames toimuvaid üritusi on osavõtjatele tasuta, pileti või eelregistreerimisvajaduse korral on täpsem info väljatoodud ürituse tutvustuse juures Disainiöö kodulehel. XIV Disainiöö täispika ja veelgi täieneva programmi leiab http://www.disainioo.ee/.

Sarnased artiklid

Kommentaarid